lipomatic

لیپوماتیک

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده

لیپوماتیک جزو روش های لاغری میباشد که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است و در کل می توان این روش را روشی موثر، بی خطر و کاملا دقیق دانست که در تمام نواحی بدن قابل استفاده میباشد و همچنین چربی های اضافه بدن را خارج می کند و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونیک به شمار میرود. عمل لیپوماتیک توسط دستگاهی صورت میگیرد که طرز کار این دستگاه نیز به این صورت میباشد که دستگاه لیپوماتیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شود را به کانولایی که دارای انعطاف است منتقل میکند و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می کند که در مجموع به آن nutation یا گردش سه بعدی گفته می شود و در زمان جراحی توسط پزشک موردنظر، مورد استفاده قرار می گیرد . لازم به ذکر است که کانولا بعد از وارد شدن از طریق سوراخ کوچکی که ۳ میلی متر است، وارد بافت چربی بدن می شود. این حرکات منجر به ایجاد امواج اینفراسونیک می شود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار خواهد داد و امولسیفیه می کند ولی درحین عمل هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتری به بافت های زیر پوست ،درد، ورم بعد از لیپوماتیک و کبودی بسیار کمتر از دیگر روشهای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن است، وارد میکند و در نهایت چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود .
لازم به ذکر است که این دستگاه با کانولای قابل انعطاف نیز در اندازه های متفاوت داروی بی حسی را بطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست کرده و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به دیگر روشهای لیپوساکشن و لیپولیزر دارد. حرکات چرخشی و گردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همچنین موجب تحریک سلولهای فیبروپلاست پوست می شود وبا تولید کلاژن بیشتر،پوست ناحیه موردنظر طی چند هفته تا چند ماه سفت تر خواهد شد و در مقایسه با لیپولیز لیزر و لیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می کند.  هنگامی که چربی های انباشته شده در بدن در قسمت مشخصی همانند زیر شکم ، یا پهلو ها ذخیره می شوند و سایر اندام های بدن لاغر و بدون چربی باقی می مانند ، قسمت هایی که دچار چاقی هستند را چاقی موضعی می نامند . در واقع فرد مبتلا به چاقی موضعی فقط در قسمت مشخصی از اندام ها خود دچار چاقی است . مزایای ویژه ی لیپوماتیک موجب می شود تا شما بدون نیاز به بی هوشی و با بی حسی موضعی چربی اندام های پر حجم مانند ، پهلو ، زیر شکم ، بازو، ران ، داخل ران ، غبغب و یا پشت کمر را خارج نمایید و باعث فرم دهی و زیبایی این قسمت ها شوید .

lipomatic

چه نواحی از بدن را می توان به وسیله لیپوماتیک لاغر کرد

 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • لیپوماتیک بغل ران پا
 • لیپوماتیک بازو
 • لیپوماتیک صورت
 • لیپوماتیک باسن
 • لیپوماتیک پشت گردن
 • لیپوماتیک غبغب
 • لیپوماتیک گردن و گونه

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم از محبوب ترین و پرطرفدارترین عمل های پیکرتراشی است که میان خانم ها و آقایان رایج شده است. از جمله عواملی که بر نتیجه ی بهتر لیپوماتیک شکم تأثیرگذار هستند عبارتند از: محل چربی و حجم آن، سابقه ی بارداری، سابقه ی چاقی و لاغری، جنسیت و سن بیمار. جراحی لیپوماتیک شکم با بی حسی تامسنت بدون هیچ گونه درد و خونریزی صورت می گیرد که از آن با نام پیکرتراشی یاد می شود. در لیپوماتیک شکم بیمار هوشیار است و به کمک تصاویر سه بعدی از نواحی مختلف بدن این عمل انجام می گیرد. در این روش چاقی های شکمی بسیار بزرگ و کوچک به راحتی صاف و چربی های اضافه حذف می شود. از مزایای لیپوماتیک شکم نیز می توان به مواردی همچون تناسب اندام، عدم برگشت به شکل سابق، دوران نقاهت کوتاه مدت، مشخص نبودن جای جراحی و از بین رفتن چربی های اضافی شکمی اشاره کرد.

لیپوماتیک بغل ران پا

به وسیله لیپوماتیک ران ، چربی های اضافه پا توسط امواج اینفراسونیک از محل اتصال جدا شده وبا روش کاملا فیزیکی بدون بهره گیری از اشعه و حرارت و صرفا به وسیله حرکات لرزشی لوله ای به نام کانولا به حالتی در می آید که به آرامی و بدون ایجاد درد و خونریزی بوسیله دستگاه از بدن استخراج می شود. . گفتنی است که تنها در این روش است که می توان چربی های خارج شده را جهت پر کردن در جای دیگری از بدن مانند باسن و سینه استفاده کرد. جراحی لیپوماتیک ران بسیار کم خطر است و به صورت سرپایی و بدون ااستفاده از بیهوشی، از طریق بی حسی موضعی صورت میگیرد.این جراحی نیازی به برش و بخیه ندارد و فقط با ایجاد شکاف کوچکی در نواحی مشخصی انجام میگیرد. در ضمن این جراحی برخلاف دیگر روشها منجر به شل شدن پوست نخواهد شد و ماندگاری طولانی تری دارد.بنابراین اگر به دنبال روشی کم هزینه، بدون درد و نقاهت طولانی و با کمترین عوارض جانبی جهت زیبایی هرچه بیشتر اندام خود هستید توصیه ما روش لیپوماتیک می باشد.

lipomatic

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو یکی از مواردی می باشد که تاثیر بسیار زیادی در اندام های بالا تنه در جهت رسیدن به تناسب اندام دارد. جالب است بدانید که برخی از نواحی از بدن دارای بافت های سخت می باشد ، بازو یکی از نواحی است که دارای بافت سخت می باشد . در بعضی از موارد شخص با انجام تمرینات سخت و منظم ورزشی قادر نمیباشند که به تناسب اندام و کاهش چربی های بازو برسند.  در چنین  مواقعی نیاز است شخص از روش لیپوماتیک استفاده می کند. در برخی از افراد به علت مسائلی همچون وراثت بزرگ شدن بازوها به شکل عجیب رخ می دهد ، این اشخاص دارای بازوهای پرچربی و بزرگ هستند ، این مورد می تواند برای آنها بسیار آزار دهنده باشد به همین علت با انجام تمرینات سخت بازو و یا گرفتن رژیم های سخت تلاش به از بین بردن چربی اضافه این نواحی می پردازند ، در اغلب موارد به دلیل سر سخت بودن چربی این نواحی انجام فعالیت های فوق بی نتیجه بوده و از بین رفتن چربی بازوها به شکل اصولی انجام نمی شود در نتیجه شخص باید به دنبال راه کارهای دیگری برای آب کردن چربی  این نواحی باشد.

لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت به دو روش صورت می گیرد، در روش اول چربی های اضافه خارج و ذوب می شوند تا انسجام و سفتی بیشتری داشته باشند. در این روش چربی های ذوب شده برای نواحی لاغر صورت و پرکردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. دوام این روش و ماندگاری آن برای طولانی مدت بسیار مناسب است. در روش دوم نیز چاقی صورت انجام می گیرد و نواحی افتاده ی صورت مثل گونه ها و غبغب جمع و چربی ها خارج می شوند. از مزایای لیپوماتیک صورت می توان به زیبا و جوانتر شدن صورت و همچنین لیفت همزمان صورت در جراحی با این روش اشاره کرد. این روش برای کسانی که میانگین سنیشان چهل تا شصت می­باشد بسیار مناسب است. البته نیاز است بدانید که برای افراد بالای شصت سال نیز صورت می گیرد. در پایان به شما متذکر می شویم که بهتر است برای انجام تمامی کارهای زیبایی صورت و پیکرتراشی حتما به مراکز معتبر و پزشکان متخصص مراجعه نمایید و از روش های سنتی و جراحی هایی که با درد و خونریزی همراه هستند دوری نمایید تا از بروز ضرر و زیان های مالی و معنوی جلوگیری کنید.

لیپوماتیک باسن

گفتنی است که از لیپوماتیک برای از بین بردن یا تخریب چربی های بدن استفاده می شود که این کار توسط دستگاه ساکشن صورت می گیرد. عمل لیپوماتیک باسن با استفاده از امواجی به نام امواج اینتراسونیک و همچنین با نوسانات و ارتعاشات باعث جدا شدن چربی ها از همدیگر و تخریب آن ها می شود و از طریق دستگاه ساکشن از بدن افراد خارج می شود. بدلیل اینکه لیپوماتیک چربی ها را از زیر پوست تخلیه می کند منجر به سفت شدن پوست باسن می شود و از افتادگی و شل شدن پوست در آن ناحیه جلوگیری می کند. در این جراحی ابتدا فرد بی حسی موضعی می گیرد و بعد از ان سوراخی توسط جراح در سطح پوست باسن ایجاد می شود و لوله بسیار نازکی داخل پوست می کنند این لوله توسط امواج اینفراسونیک باعث می شود بدون هیچ گونه عارضه ای بافت اضافه چربی باسن در قسمت اتصال به همدگیر از هم جدا شود وبافت چربی بصورت سالم از طریق ساکشن از بدن خارج شود. چربی خارج شده توسط ساکشن این قابلیت را دارد که در نواحی مورد دلخواه فرد جهت حجم دهی تزریق شود.

lipomatic

لیپوماتیک غبغب

افرادی که بسیار چاق هستند دارای غبغبی آویزان و شل می باشند که در زیبایی چهره آنها منجر به ایجاد تأثیری منفی می باشد. به همین علت امروزه بیشتر افرادی که چنین وضعیتی دارند سراغ لیپوماتیک صورت و غبغب رفته و این مقدار چربی اضافی زیر چانه را برمی دارند. گاهی اوقات نیز صورت فرد به دلایل چاقی و غیره نیاز به ترمیم و تراشیدن برای داشتن چهره ای زیباتر دارند. همگی این موارد با بالا رفتن سن، چاقی و اضافه وزن موجب می شود که آدمی گونه های افتاده ای داشته باشد لذا برای جلوگیری از پیری صورت نیز نیاز به ترمیم پیدا می کند. روش های مختلفی برای درمان و ترمیم صورت و غبغب وجود دارد که یکی از این روش ها لیپوماتیک است. خوشبختانه جراحی به این روش نتایج بسیار مطلوب تری نسبت به سایر روش ها داشته و بیمار بعد از لیپوماتیک دارای چهره ای زیباتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

لیپوماتیک گردن

لیفت گردن که با عنوان سرویکوپلاستی و یا پلاتیسماپلاستی نیز شناخته می شود، ظاهر گردن شما را بهبود می بخشد و خط فک مشخص تر و جذاب تری برای شما ایجاد خواهد کرد. همانطور که گفته شد با افزایش سن، گردن، حالت کشسانی جوانی خود را از دست می دهد و در نتیجه غبغب، خطوط و چروک های گردن، و همچنین لایه های چربی ایجاد خواند شد. این روش با برداشتن پوست اضافه و چربی و همچنین کشیدن عضلات زیرین پوست، نتایج طبیعی ناشی از پیری را از بین می برد.
لیفت گردن معمولا همراه با سایر عمل های جوان سازی صورت انجام می گیرد، اما امکان انجام آن به تنهایی نیز وجود دارد. در این جراحی پوست و چربی های اضافی گردن برداشته می شود و پوست سفت شده ظاهر بهتری به بیمار می دهد. این جراحی با هدف برداشتن پوست اضافی گردن، بهبود و اصلاح عضلات گردن، اصلاح شکل چانه و خط فک انجام می شود. پس از جراحی، اعتماد به نفس بیمار افزایش می یابد. به دلیل داشتن ظاهر جوان تر، بیمار در پوشیدن لباس های یقه باز احساس راحتی بیشتری می کند و نیاز به استفاده از مواد آرایشی برای پنهان کردن نواقص گردن نیست.

lipomatic

مزایای انجام عمل لیپوماتیک

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که این روش فقط برای افرادی قابل استفاده است که به چاقی موضعی مبتلا هستند. افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، می توانند از دیگر روش ها مانند کنترل غدد و هورمونها، جراحی چاقی و تنظیم سیستم گوارشی استفاده کنند. اگر فرد مراجعه کننده قصد دارد که چند ناحیه از بدن خود را با استفاده از روش لیپوماتیک لاغر کند، باید این کار در چندین جلسه و با فاصله زمانی صورت بگیرد.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، دستگاه لیپوماتیک دارای حرکت سه بعدی است که به دلیل حرکات تند و بدون وقفه، نوعی ارتعاش ایجاد می کند. به این سه حرکت در اصطلاح علمی روتیشن ( rotation)، ویبریشن (vibration) و فلکتیشن (fluction) گفته می شود. امواج اینفراسونیک منجر به ذوب شدن چربی ها اضافه می شود. مزایای انجام لیپوماتیک عبارت اند از:

 • روش لیپوماتیک خطر آمبولی ندارد. به این علت که بعد از ذوب شدن چربی ها، مایع حاصل فورا از بدن خارج می شود. پزشک سعی می کند که با ذوب شدن مقداری از چربی ها، کار را متوقف و مایع حاصل را خارج کند و مجدد به ذوب کردن چربی ها ادامه دهد.
 • از آنجایی که در این روش از بیهوشی استفاده نمی شود و ماده بی حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر مالیده می شود، هیچ آسیبی به بیمار نخواهد رسید. به ویژه افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند و نمی توانند بیهوش شوند، براحتی می توانند از این روش بهره ببرند. البته باید توجه داشت که بیماری قلبی نباید حاد باشد. چراکه ارتعاشات حاصل از دستگاه برای قلب مضر است.
 • ارتعاشات حاصل از دستگاه لیپوماتیک به هیچ عنوان به بدن و بافتهای غیرچربی آسیب وارد نمی کند. به این علت که قدرت ارتعاش این امواج زیر HZ20 هرتز است و در نتیجه سلول های چربی با آرامش ذوب می شوند.
 • داشتن سنسور و در نتیجه آسیب نرسیدن به بافت های غیرچربی در بدن از مهمترین ویژگی های لیپوماتیک به شمار می رود. جالب است بدانید که کانولا هوشمند طراحی شده است که از سطوح چربی پایین تر نمی شود. این قسمت از دستگاه قابلیت تشخیص بافت های چربی از دیگر بافت ها را دارد و زمانی که با بافت غیر چربی برخورد می کند، به طور خودکار متوقف خواهد شد. در نتیجه هیچ آسیبی به بافت های غیر چربی وارد نمی شود.
 • از دیگر مزایای لاغری به روش لیپوماتیک نداشتن دوران نقاهت است. به این معنا که میزان جراحت بوجود آمده بسیار ناچیز و کوچک است. همین امر منجر می شود تا بیمار پس از درمان، فقط با یک استراحت کوتاه مدت چند روزه به کارهای روزانه خود بپردازد.
 • از دیگر مزایای روش لیپوماتیک می توان به نداشتن سوختگی و کبودی کمتر اشاره کرد. همچنین در این روش تورم ناچیز است و پس از چند روز برطرف می شود. حتی پوست دچار افتادگی نمی شود.

lipomatic

کاندید مناسب برای انجام لیپوماتیک

افراد دارای مشخصات زیر برای لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند.
• افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و فقط مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن مانند: پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند که اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
• افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند .
• افرادی که چاقی های موضعی دارند، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند .
• افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است .
• افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند .

چه افرادی نباید لیپوماتیک انجام دهند؟

افرادی که کاندید مناسبی برای لیپوماتیک نیستند، در سطر لیست افرادی هستند که مشکلات انعقادی دارند این افراد چه مشکل افراط در انعقاد خون چه به صورت ضعف در انعقاد خون ،داشته باشند هر دو مورد جزو مواردی هستند که نباید لیپوماتیک انجام دهند .

وجود بیماری های سیستم عصبی و یا بیماری های سیستم ایمنی که در سطح پوست تغییرات شدیدی ایجاد می کند جزو مواردی است که انجام لیپوماتیک به آنها توصیه نمیشود. همچنین وجود اختلال در بهبود زخم یا سابقه به وجود آمدن زخم های برجسته و گوشت اضافه در نواحی مختلف بدن نیز مهم بوده و باید موارد احتیاطی در نظر گرفته شود .

مورد مهم و اساسی این موضوع افرادی هستند که چاقی مفرط دارند در اینجا باید اشاره شود که لیپوماتیک روشی است برای پیکرتراشی و نه روشی برای کاهش وزن و در افرادی که توده بدنی آن ها از معیار های مقبول خارج شده اند و وارد درجه چاقی شده اند ، لیپوماتیک کمک زیادی به آن ها نخواهد کرد . فرد باید در ابتدا وزن خود را در حد اضافه وزن و یا چاقی خفیف کاهش بدهد و از تکنیک لیپوماتیک برای پیکرتراشی استفاده کند .

lipomatic

نحوه درمان سلولیت با استفاده از لیپوماتیک

اشخاصی که به چاقی مفرط و یا موضعی مبتلا هستند، در بعضی از نقاط پوست آنها که بیش از حد چربی جمع شده، ظاهر پوست به صورت پرتقالی، برآمده و فرورفته می‎شود به طوری که چربی های جمع شده به صورت کیسه های کوچکی در زیر بافت همبند هستند. این اتفاق معمولا در قسمت هایی مثل  کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت بازوها و حتی در بعضی موارد در سینه ها رخ می‎دهد که باعث می‎شود تا بافت این قسمت ها تحت فشار قرار بگیرد و پوست شکل پرتقالی پیدا کند. سلولیت اکثرا در خانم ها رخ می‎دهد و در موارد نادری در مردها دیده می‎شود. به این علت که مردها پوست محکم تری دارند و به علت نحوه ی قرار گرفتن فیبر های بافت همبند در زیر پوست آنها، به این عارضه مبتلا نمی شوند. فیبرهای موجود در زیر پوست مردها به صورت عمود بر پوست قرار می‎گیرد و درست بالعکس خانم هاست که در آنها فیبرها به صورت متقاطع هستند. به همین دلیل است که سلولیت در خانم ها یکی از مشکلات و معضلات پس از اضافه وزن است. از سوی دیگر، در خانم هورمون های تعدیل کننده سوخت و ساز و ذخیره چربی یکی دیگر از علل ابتلا به سلولیت می‎باشد. چنانکه هورمونهای بدن خانم ها در دوران بلوغ، سندرم پیش از قاعدگی، یائسگی و در ماه های اول استفاده از قرص های بارداری، دچار تغییرات زیادی می‎شود که با تغییر وزن (افزایش و کاهش) سلولیت رخ می‎دهد.

از دیگر دلایل ابتلا به عارضه پوستی سلولیت، نداشتن تحرک کافی و نداشتن ورزش در برنامه روزانه است. هنگامی که ورزش و تحرک وجود داشته باشد، فرایند خون رسانی انجام می‎شود و در نتیجه چربی های اضافه زیر پوست به راحتی حذف می‎شوند. عواملی نیز همچون ژنتیک، مصرف دخانیات، عدم مصرف به اندازه آب در طی روز، مصرف غذاهای چرب و ناسالم از نظر تغذیه ای، جریان ناکافی سیستم لنفاوی، جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت زیاد، آلرژی و حساسیت نسبت به بعضی از غذاها و رژیم های سخت غذایی برای کاهش وزن به عنوان دلایل دیگر ابتلا به سلولیت عنوان شده است. از آنجا که سلولیت حاصل چربی های اضافه در زیر پوست است و از سوخت و ساز آنها جلوگیری می‎کند، به همراه آنها نیز برخی مواد سمی در زیر پوست جمع خواهند شد. در نتیجه به مرور زمان به سیستم عروق آسیب های جدی وارد می‎کند. از سوی دیگر زیبایی پوست را از بین می‎برد.

lipomatic

لازم به ذکر است که از بین بردن چربی هایی که در یکجا جمع و ذخیره شده اند، اندکی دشوار است. ورزش، مصرف غذاهای سالم و … راهکارهایی میباشند که برای پیشگیری از ابتلا به سلولیت کاربرد بسیار دارند. اما با بوجود آمدن این مشکل، کار دشوارتر شده و با ورزش، رژیم غذایی، مصرف آب و … نمی توان به راحتی بر آن غلبه کرد. از سوی دیگر در پیش گرفتن یک زندگی سالم به همراه ورزش و تحرک، فقط بدن را به طور کلی لاغر می‎کند و کاهش وزن به صورت موضعی صورت نمیگیرد. در نتیجه قسمت هایی از بدن که به سلولیت دچار شده اند همچنان به همان حالت باقی می‎مانند.  به همین دلیل نیاز است که به دنبال راه های دیگری برای حذف آن بود. در این میان می‎توان از روش‎های مزوتراپی، کویتیشن CAVITATION، کرایولیپولیزر، ال پی جی نام برد که برای سلولیت های کوچک قابل استفاده هستند. هنگامی که فرد به سلولیت در حجم وسیعی مبتلا باشد، می‎تواند از روش لیپوماتیک بهره برد.

زمانی که برای مدت طولانی چربی های اضافه در بدن باقی میمانند، از بین بردن آنها امری دشوار می‎شود. به اصطلاح به آنها چربی های کهنه گفته می‎شود که در زیر پوست کاملاً سفت شده اند و منجر به ایجاد ناهمواری در پوست می‎شوند. در روش لیپوماتیک یک لوله بسیار نازک از زیر پوست رد می‎شود که اشعه های لیزری را به زیر پوست می‎تاباند. این امر باعث وا رفتن و شکسته شدن چربی های تجمع شده در زیر پوست می‎شود. در نتیجه بدون هیچ دردسری به راحتی، در کمترین زمان و بدون آسیب می‎توان سلولیت را از بین برد. این روش درمانی فقط در یک جلسه صورت می گیرد. ضمن اینکه می‎تواند در چندین نقطه از بدن انجام شود. درمان سلولیت با استفاده از لیپوماتیک با تخلیه چربی ها بدون خطر آمبولی صورت میگیرد و هیچ خطری نیز بیمار را تهدید نخواهد کرد.

 

دلایل ایجاد سلولیت

دلیل ایجاد سلولیت مشخص نیست، اما نظریه‌های متفاوتی در این باره وجود دارد که به قابل قبول‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • عامل‌های هورمونی: هورمون‌ها به احتمال قوی در ایجاد شدن سلولیت نقش دارند. بسیاری بر این باوراند که استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمون‌های تیروئید و پرولاکتین بر فرایند تولید سلولیت اثر می‌گذارند.
 • ژنتیک: برای ایجاد سلولیت به ژن‌های معینی نیاز است. ژنتیک زمینه را برای کسب بعضی ویژگی‌های مرتبط با سلولیت مانند جنسیت، نژاد، متابولیسم آهسته، توزیع چربی زیر پوست و نقص دستگاه گردش خون آماده می‌کند.
 • رژیم غذایی: افرادی که چربی، کربوهیدرات یا نمک بیش از اندازه یا فیبر بسیار کم مصرف می‌کنند، احتمالاً بیشتر با مشکل سلولیت مواجه می‌شوند.
 • عامل‌های سبک زندگی: سلولیت در میان سیگاری‌ها شیوع بالاتری دارد. همچنین افرادی که ورزش نمی‌کنند یا مدت‌های طولانی در یک وضعیت می‌نشینند یا می‌ایستند در برابر سلولیت آسیب‌پذیرتر هستند.
 • لباس: پوشیدن لباس‌های زیر با کش تنگ اطراف باسن جریان خون را کم می‌کند و منجر به ایجاد سلولیت می‌شود.

lipumatic

مقایسه لیپوماتیک با سایر روش های لاغری

تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز

بیمار بعد از لیپوماتیک نیازی به استراحت کردن ندارد یا این که دوران بهبود بسیار کوتاه می باشد. نتیجه چشمگیر به دست آمده در مطب پزش مورد نظر ظرف کمتر از یک ساعت قابل روئیت خواهد بود . بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره را بلافاصله پس از درمان دنبال کند.

در درمان لیپولیز طول موج‌های خاصی برای گرم کردن چربی، متلاشی کردن آن و همچنین سهولت تخلیه آن از بدن بمورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از موارد ورم سبب درد و ناراحتی می‌شود. واکنش بدن به  این اختلال‌ها سیستم دفاعی بدن را تحریک و وادار به مقابله با عفونت می‌کند، در این شرایط قرمزی، حساسیت به لمس و کبودی ناحیه‌های درمان افزایش می‌یابد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تمام بیماران لیپوساکشن نیاز است که آمادگی مواجهه با مقداری کبودی و ورم را پس از عمل داشته باشند؛ این عوارض مانع دیده شدن نتیجه مثبت به دست آمده در طول دوران بهبود می‌شود. در لیپوماتیک از وسیله‌ای منحصر به فرد در جهت تخلیه چربی از بدن استفاده می‌شود. چربی اضافی در لیپوماتیک برخلاف سایر روش‌های لیپوساکشن بریده یا سوزانده نمی‌شود، به همین علت  لیپوماتیک آسیب بسیار کمتری را به بافت‌های اطراف وارد می‌کند. به این ترتیب ورم پس از لیپوماتیک بسیار کمتر و دوران بهبود آن کوتاه‌تر است.

lipumatic

سوالات رایج در مورد لیپوماتیک

 • چند جلسه لیپوماتیک باید انجام شود؟

ناحیه مورد نظر پس از فقط یک جلسه درمان لیپوماتیک به نحو چشمگیری لاغر می‌شود. چنانچه چربی اضافی زیادی وجود داشته باشد یا بیمار خواستار پیکرتراشی بهتری باشد، جلسه دوم ضروری خواهد بود. تخلیه مقدار زیادی چربی در یک جلسه منجر به شل شدن پوست و افزایش احتمال بروز عوارض می‌شود.

 • آیا لیپوماتیک دردناک است؟

چون ناحیه درمان به صورت موضعی بی‌حس می‌شود، بیمار ناراحتی بسیار ناچیزی را در طی درمان تحمل می‌کند.

 • نتایج چه زمانی قابل مشاهده است؟

لاغری بلافاصله پس از لیپوماتیک بسیار محسوس است. البته چون ناحیه‌های درمان مقداری متورم است، نتیجه کامل تا چند ماه بعد مشخص نمی‌شود

 • ماندگاری نتایج لیپوماتیک چقدر است؟

لاغری موضعی حاصل از لیپوماتیک ماندگاری بالایی دارد. پزشک بیمار را ترغیب می‌کند تا وزن خود را به حد ایده‌آل برسد، رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند و مرتب ورزش کند تا بتواند مدت‌های طولانی از داشتن اندامی متناسب لذت ببرد.

 • در صورتی که از نتیجه رضایت نداشته باشم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

مانند هر درمان دیگری امکان عودت هزینه پس از انجام عمل وجود ندارد. واکنش هر بیمار به درمان متفاوت می باشد و در پزشکی زیبایی هیچ تضمینی وجود ندارد. به همین دلیل است که باید قبل از لیپوماتیک به خوبی از عوارض و مزایای آن آگاه شوید.

 • آیا می‌توانم پس از لیپوماتیک ورزش کنم؟

متخصصین به بیماران پیشنهاد می‌کنند که تا یک هفته پس از عمل ورزش‌های سنگین انجام دهند تا روند بهبود کامل شود. بااین حال بلافاصله پس از لیپوماتیک منعی برای پیاده‌روی یا ورزش‌های سبک کاردیو وجود ندارد.

 • آیا پس از لیپوماتیک باید  بستری شوم؟

به هیچ وجه! عدم نیاز به بستری شدن یکی از مزایای شاخص این روش لاغری است. کافی است ظهر یک روز کاری در ساعت استراحت به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید و پس از چند ساعت دوباره به پشت میز خود برگردید یا به خانه بروید و بعدازظهر را استراحت کنید. مطمئن باشید که زمانی که بیدار شوید، سرحال و شاداب خواهید بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *