facelift

لیفت صورت

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده

 لیفت صورت میتواند راه حل خوب وموثری باشد اگر جزو آن دسته از افراد هستید که هدفشان بازیافتن شکوه و درخشش جوانی‌ شان است. شما قادر خواهید بود که برای دستیابی به ظاهری طبیعی بدون انجام هیچگونه جراحی، حتی در ۶۰ سالگی، ترکیبی از این روش‌های درمانی لیفت صورت بدون جراحی بنا به توصیه پزشکان را به کار بگیرید. توجه داشته باشید که در صورتی که انتظار شما از جراحی و لیفت صورت تغییر شگفت انگیز باشد مقدور نخواهد بود چراکه هدف از اقدامات زیبایی این است که به شما کمک کند که  تا حد امکان زیبا شوید و همچنین نتیجه مطلوبی داشته باشد و لازم به ذکر است که بیشتر از آن امکان پذیر نیست. انجام امور مربوط به زیبایی،  در واقع ترکیبی از علم و هنر میباشد. زیبایی علمی مطلق نیست و بدلیل وجود بعضی عوامل دخیل در نتیجه نهایی (مثل پروسه ترمیم بافت) همگی در کنترل جراح یا بیمار نیست پس حتما باید این نکته را در خاطر داشته باشید که غیر ممکن است که نتیجه را تضمین کرد. در هر حال نتیجه جراحی لیفت صورت در بعضی از بیماران نسبت به دیگران بیشتر قابل پیش بینی است. که این بستگی به عوامل متعددی دارد مثل وضعیت فیزیکی صورت ضخامت و وضعیت پوست وجود یا فقدان میزان چربی در صورت سن نسبی پوست تعداد و انواع چروکهای موجود اسکلت استخوان تاثیرات وراثتی و هورمونی و غیره.

بهترین کاندیدا برای لیفت صورت چه کسی است؟

بهترین کاندیدا برای عمل لیفت صورت کسی است که از نظر پزشکی و سلامتی، شرایط موردنیاز را دارا باشد. این عمل می‌تواند برای درمان افرادی که از علائم پیری زودرس رنج می‌برند، حائز اهمیت باشد. در واقع لیفت صورت می‌تواند در رفع افتادگی پوست گردن و خط فک در افرادی که در سن حدود ۳۰ سالگی قرار دارند و یا علائم شدیدتر پیری در افراد مسن‌تری که حتی دهه ۸۰ از عمر خود را سپری می‌کنند، مؤثر باشد. البته این در صورتی میباشد که این افراد از نظر سلامت عمومی در شرایط خوبی باشند. افراد جوان‌تر معمولا لیفت صورت را به روش SMAS یا مینی انجام می‌دهند، در حالی که برای افراد مسن‌تر غالبا از روش Deep Plane استفاده می‌شود.

 

facelift

افراد با نشانه‌های زیر باید حتما قبل از انجام لیفت صورت با متخصص و پزشک معالج خود مشورت کنند:

 • بارداری یا دوران شیردهی
 • انجام بوتاکس دو هفته پیش از لیفت صورت
 • زخم یا ضایعه باز روی صورت
 • بیماریهای پوستی فعال
 • وجود دستگاه های برقی درون بدن
 • وجود استنت‌های فلزی یا پروتز درون صورت یا گردن
 • اختلال‌های خون‌ریزی‌دهنده
 • پروتزهای دائمی پوست

اقدامات لازم قبل از لیفت صورت

 • پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و اطمینان دارید این روش را به طور صحیح و حرفه ای انجام میدهد. با او در مورد مناطقی که می خواهید تغییر کند و اینکه از چه تکنیکهایی استفاده خواهد کرد صحبت کنید.
 • باید یک رژیم سالم یک هفته قبل از جراحی طبق تجویز یک متخصص داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که ویتامین C برای کمک به روند بهبود شناخته شده ترین گزینه است.
 • امکان دارد مجبور باشید داروهای خاصی را مصرف کنید یا مصرف دارویی را قطع کنید. داروهای حاوی ایبوپروفن و آسپرین نباید استفاده شوند چراکه این گونه دارو ها میتوانند موجب کبودی بشود.
 • بیمار همچنین باید از مصرف سیگار و نیکوتین اجتناب کند زیرا با تاخیر در مراحل بهبودی مواجه می شوند.

 

روش های لیفت صورت

 فیلرها یا پرکننده‌های پوستی

لازم به ذکر است که گونه‌های افتاده و غبغب معمولا به علت از دست رفتن حجم صورت به وجود می‌آیند که نتیجه‌ی آن شل و آویزان شدن پوست میباشد. ما می‌توانیم این حجم که از دست رفته است، بدون عمل جراحی، باز گردانیم، آن هم ظرف چند دقیقه و به گونه ای به نظر خواهد رسید که به صورت لیفت صورت میباشد. طبق نظر پزشک معالج خود می‌توان از یک سری فیلر تزریقی استفاده کرد.

فیلرهای اسید هیالورونیکی (رستیلین، یوودرم، پرول سیلک، هایدرل، بلوترو، آلترا پلاس، ولوما، پرلین)
فیلرهای کلاژنی (کازموپلاست، کازمودرم، اوولنس)
فیلرهای نیمه دائمی (اسکالپترا، رادییس)
فیلرهای دائمی (آرته‌فیل)

 

facelift

اسید هیالورونیک یکی از پر استفاده‌ترین فیلر و همچنین دومین گزینه‌ی غیرجراحی محبوب، محسوب میشود که در ۲۰۱۵ در ایالات متحده ۲.۱۴۸.۳۲۶ مورد از آن انجام شده است. گفتنی است که از پرکننده‌های پوستی برای پر کردن خطوط و فضاها، و بالا کشیدن آن‌ها جهت افزایش حجم نیز استفاده می‌شود. آن‌ها بیشتر برای قسمت پایین صورت – گونه‌ها، خطی که از بینی به دهان وصل می‌شود (خط لبخند)، لب‌ها، خطوطی که از گوشه‌ی دهان به سمت چانه پایین می‌روند، جای زخم‌ها، و هر ناحیه‌ی تحتانی دیگری در صورت – مورد استفاده قرار میگیرد. در صورت لزوم، می‌توان از آن‌ها برای رفع چین و چروک زیر چشم‌ها و شقیقه‌ها نیز استفاده کرد.

نتایج فیلر ها از نوع فوری میباشند و همچنین نرخ بازگشتی پایین دارند. با وجود این، پزشک معالج شما به شما توصیه خواهد کرد که نتایج تمام فیلرهای پوستی مصنوعی موقتی هستند و باید هر شش تا نه ماه مجددا تمدید شوند. هرچند امکان دارد برخی از افراد به درمان حساسیت داشته باشند یا واکنش‌های آلرژیکی را تجربه کنند، اما اکثر آدم‌ها عوارض جانبی اندکی را تجربه خواهند کرد.

تزریق چربی برای لیفت صورت

تزریق چربی یکی از جایگزین‌های فیلر پوستی محسوب میشود. می‌توان چربی را از دیگر نقاط بدن گرفت، بعد آن را در صورت تزریق کرد تا به صورت استراتژیک مشکل کمبود حجم صورت جبران شود. گفتنی است که از تزریق چربی همچنین می‌توان برای ترمیم خط لبخند، چروک گوشه‌ی دهان، سیاهی زیر چشم، لب‌ها، زخم‌های ناشی از جوش، افسردگی پوست، تورفتگی گونه‌ها، و هر ناحیه‌ی فرورفته‌ی دیگری در صورت بهره برد. پزشک کتخصص جراحی زیبایی میگوید که یکی از برترین فایده های تزریق چربی آن است که نتایج بلند مدتی به جای خواهد گذاشت که بسیار طبیعی به نظر می‌رسند و پس از تزریق به صورت همیشگی باقی خواهند بود. دیگر نکته ی قابل توجه در خصوص این میباشد که از آنجایی که شما از چربی خودتان استفاده می‌کنید، بدن با آمادگی بیشتری آن را می‌پذیرد، و احتمال واکنش‌های آلرژیک یا پس زدن تزریق کاهش چشمگیری می‌یابد. تنها نقطه‌ی ضعف آن این است که در مقایسه با استفاده از فیلرهای پوستی از قبل آماده شده که در بالا به آن‌ها اشاره شد، احتمال دارد که تهیه‌ی آن وقت‌گیر باشد.

 

facelift

بوتاکس

بوتاکس، که با نام‌های تجاری دیسپورت و زنومین نیز شناخته می‌شود، یکی از رایج‌ترین روش های غیر جراحی استفاده شده میباشد. لازم به ذکر است که بوتاکس یک تعدیل کننده‌ی عصبی است که در داخل عضله تزریق خواهد شد، و و موجب شل شدن عضله به صورت موقتی میشود. این عضله‌ی شل شده دیگر قادر به منقبض شدن نمیباشد و بنابراین امکان چروک شدنش وجود ندارد. تزریقات بوتاکس به صورت بسیار موثری چین و چروک بین ابروها، چروک‌های پیشانی، خطوط گوشه‌ی چشم، و دیگر چین و چروک‌های قسمت فوقانی صورت را درمان می‌کنند. همچنین جالب است بدانید که در صورتی که پوست گلوی‌تان دچار افتادگی و چین و چروک شده است، راه حل آن استفاده از بوتاکس میباشد. نتیجه‌ی نهایی انجام بوتاکس را می‌توان طی سه تا هفت روز مشاهده کرد که سه تا چهار ماه دوام خواهد داشت. به همین خاطر، برای جلوگیری از بازگشت مجدد چین و چروک باید درمان‌های منظم و پیوسته‌ای صورت گیرد. برای چروک‌های عمیق‌تر، احتمال دارد دستیابی به پیامد مطلوب نیازمند چندین درمان باشد. هیچ عارضه‌ی جانبی جدی وجود ندارد، و رایج‌ترین عوارض ضعف عضلانی موقت، همراه با قرمزی، حساسیت و ورم در ناحیه‌ی تزریق هستند.

کیبلا

گفتنی است که در صورتی که پوست گردن‌تان خیلی افتاده و شل شده است، اما پوست‌تان نسبتا خوب است، احتمال دارد بتوانید بدون عمل جراحی و با تزریق یک داروی متشکل از چربی جدیدتر به نام کیبلا غبغب‌تان را برطرف کرد. با کیبلا، به دو تا چهار درمان در یک دوره‌ی زمانی سه الی چهار ماهه نیاز خواهید داشت تا به نتایجی مطلوب دست پیدا کنید. هرچند این یک نوع درمان‌ سریع‌ محسوب میشود، اما برای یک تجربه‌ی نسبتا ناخوشایند آمادگی داشته باشید. برای مدت کوتاهی در ناحیه‌ی مورد نظر احساس سوزش خواهید داشت و تزریق‌ها امکان دارد برای یک دوره‌ی دو تا سه هفته‌ای موجب ورم و حساسیت در آن ناحیه شود.

 

facelift

 

هایفوتراپی

هایفوتراپی (HIFU) تکنیک نوینی میباشد که برای لیفت صورت و همچنین سفت کردن پوست استفاده میشود. طریقه ی کار هایفو به این صورت میباشد که به لایه‌ های عمیق پوست نفوذ می‌ کند و به تدریج و به مرور زمان منجر به سفت شدن و جوانسازی پوست نیز می‌ شود.  شخص پس از استفاده از هایفوتراپی می‌تواند فعالیت معمول خود را ادامه دهد. پوست بعضی از بیماران اندکی ملتهب و  قرمز می ‌شود که البته موقتی میباشد و جای هیچ نگرانی نیست چراکه به سرعت برطرف می‌ شود. نتایج حاصل از روش هایفوتراپی برای لیفت پوست صورت یا کشیدن پوست صورت به طور مستمر ظرف ۹ ماه بهتر و چشمگیرتر می ‌شود. ماندگاری اثر روش هایفوتراپی حدود یک سال است.

RF

RF یا رادیو فرکوئنسی از سالیان قبل در پزشکی زیبایی کاربرد بسیار داشته و روشی تقریباً بی عارضه و کاملاً مؤثر به محسوب میشود . امروزه دستگاه‌های RF فرکشنال با ترکیب رادیو فرکوئنسی و میکرونیدلینگ پوست تأثیرگذاری این روش را چندین برابر ‌اکرده است. جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ یک راهکار بسیار مؤثر برای جوانسازی شکل ظاهری و ساختار پوست به صورت کاملاً طبیعی و همچنین برطرف کردن عوارضی از قبیل آثار کشیدگی پوست و جای جوش و آکنه می ‌باشد.

Rf با تحریک کلاژن سازی و نظم بخشیدن به رشته‌ های کلاژن باعث سفت شدن و جوان سازی پوست صورت با لیزر پوست می ‌شوند. از مزایای این روش می‌توان به قابلیت انجام آن برای بیشتر افراد با هر سنی اشاره کرد. آر ‌اف فرکشنال برای درمان چین‌ و چروک‌های دور چشم، کلیه چین و چروک‌ های خفیف تا متوسط صورت، چروک ‌های ایجاد شده روی پوست گردن، چروک‌ های پوست سینه، افتادگی پوست صورت و غبغب، خط خنده، وجود حالت خستگی در صورت، افتادگی پوست گردن و افتادگی و شل ‌شدگی پوست در هر ناحیه‌ای از بدن استفاده می‌ شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یک عمل جراحی ظریف است که پوست صورت افتاده را به آرامی کشیده تا پوست هموارتر و جوان تر به نظر برسد. اگر نیروی جاذبه روی پوست صورت شما اثر گذاشته است، لیفت صورت با نخ که یک جایگزین کم تهاجمی نسبت به عمل جراحی لیفت صورت است برای جوان ‌سازی صورت بدون خطرات احتمالی و بستری شدن پس از عمل انجام می شود. این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره ی نقاهت ندارد و بیمار بعد از دو روز کاملا عادی و معمولی می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. دوره ی نقاهت حدودا دو روز است و پس از ۲ هفته بافت های نرم بهبود یافته و در نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود، این روش بدون برش بزرگ است و به هیچ عنوان جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

 

facelift

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ

جالب است بدانید که لیفت صورت با استفاده از نخ برای آقایون و خانم ها در سنین ۳۰-۵۰  در جهت رفع چین و چروک های سطح پوست صورت و گردن بسیار مناسبه. همچنین افراد پیر میتونن از این روش به جای جراحی های سنگین استفاده کنند. علاوه بر این، لیفت صورت با نخ برای افرادی که قبلا جراحی لیفتینگ(متفاوت از روش لیفت با نخ است) انجام دادند و اکنون دچار افتادگی شده اند بسیار مناسب است. کلیه خانم‌ها و آقایانی که دچار خطوط، چین و چروک و افتادگی خفیف تا ملایم پوست شده‌اند می‌توانند این عمل لفت صورت را انجام دهند.

دوام لیفت صورت با نخ

نتایج نهایی عمل لیفت صورت با نخ یا لیفت نخ اغلب بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام خواهد داشت.

مراقبت پس از عمل لیفت صورت با نخ

 • در عرض ۲۴ ساعت مراقبت، میتونید به فعالیت های عادی خود بازگردید.
 • کمپرس های یخ و حرارتی را نباید مستقیما بر روی صورت قرار دهید چراکه میتواند منجر به از دست دادن بافت تشکیل شده روی پوست شود.
 • از فعالیتهایی که احتمال دارد فشار خونتان را افزایش بدهند دوری کنید. تمرینات فیزیکی را می توان ۳ هفته بعد از لیفت صورت ادامه داد.
 • از سیگار کشیدن اجناب کنید زیرا خون رسانی به بافت های درمانی را کاهش می دهد.

چه کارهایی باید قبل از لیفت صورت انجام داد؟

پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و اطمینان دارید این روش را به طور صحیح و حرفه ای انجام میدهد چراکه انتخاب پزشکی ماهر و با تجربه یکی از مهمترین اقدامات در جهت داشتن لیفت صورتی خوب و ایمن است. با او در خصوص مناطقی که می خواهید تغییر کند و اینکه از چه تکنیکهایی استفاده خواهد کرد صحبت کنید. باید یک رژیم سالم یک هفته قبل از جراحی طبق تجویز یک متخصص داشته باشین. در ضمن ویتامین C برای کمک به روند بهبود شناخته شده ترین گزینه است.
ممکن است مجبور باشین داروهای خاصی را مصرف کنین یا داروهایی را مصرف نکنین. داروهای حاوی ایبوپروفن و آسپرین نباید مصرف بشن چون این دست دارو ها میتونه موجب کبودی بشه. بیمار همچنین باید از مصرف سیگار و نیکوتین دوری کند چون با تاخیر در مراحل بهبودی مواجه می شوند.

معمولاً کدام ناحیه‌ی صورت با نخ لیفت می‌شود؟

نواحی زیر برای لیفت صورت با نخ مورد استفاده قرار می گیرند:

 • ابروها
 • خط فک
 • گونه‌ها و قسمت میانی صورت
 • گردن

facelift

مزایا لیفت صورت با نخ

 • کاهش اثرات پیری
 • سفت کردن پوست صورت
 • کاهش چین و چروک پوست
 • هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود
 • نتیجه کار بلافاصله قابل مشاهده است
 • اثرات درمان پایدار و پابرجا باقی می ماند
 • از سن ۲۰ سالگی قابل انجام است
 • التهاب و قرمزی پس از انجام لیفت، حداقل است

لیفت صورت با نخ چه عوارضی دارد؟

 • تورم و کبودی به میزان کم
 • بروز خونریزی
 • ایجاد عفونت
 • حساسیت به نخ
 • ایجاد عدم تقارن در صورت
 • بی حس شدن پوست
 • پوست نسبت به لمس حساس می شود
 • حرکت کردن نخ ها که به مرور زمان نامتقارنی در صورت را به همراه خواهد آورد در صورتیکه نخ ها درون پوستتان جا به جا شوند، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا با درمانی مکمل، نامتقارنی صورتتان را اصلاح کند.

مزایای لیفت صورت

 • می‌تواند اثرات پیری را که باعث تضعیف و سفت شدن بافت‌های صورت و همچنین بروز چین و چروک‌های آزار دهنده‌ی روی پوست می‌شود را از بین ببرد.
 • لیفت صورت به عنوان یک راه‌حل ساده برای اشخاصی که بسیار نگران پیرشدن و چین و چروک افتادن روی صورت هستند.
 • انجام لیفت صورت نیاز به آمادگی خاص و مراقبت ویژه‌ای ندارد.
 • اثرات درمان بلافاصله قابل مشاهده است.
 • در لیفت صورت اثرات درمان در طول زمان از بین نمی‌رود.
 • بعد از لیفت کردن صورت، اغلب هیچ آسیب یا زخمی بر روی پوست به جا نمی‌ماند.
 • مشکلات بعد از لیفت قابل مشاهده و لمس نیست.
 • در صورت لزوم، ماه‌ها یا سال‌ها پس از آن در همان محل یا جاهای دیگر در صورت و بدن مجددا تکرار شود.
 • لیفت صورت را می‌توان از سن ۲۰ سالگی انجام داد.

 

facelift

عوارض جانبی لیفت صورت

همانطور که در همه جراحی‌های زیبایی خطراتی وجود دارد این عمل زیبایی هم نیز دارای خطرات و عوارضی است.

 • ممکن است باعث خونریزی، عفونت شود.
 • عفونت یکی از شایع‌ترین عوارض این جراحی زیبایی است، که در عرض یک تا شش هفته بعد از جراحی اتفاق می‌افتد.
  در اکثر موارد عفونت‌ها فقط با آنتی بیوتیک‌ها درمان می‌شوند. علائم عفونت عبارتند از: تب و همچنین حساسیت به لمس و درد شدید، قرمزی و تورم پوست.
 • در بعضی مواقع امکان دارد که بی‌حسی موضعی را در ناحیه درمان شده تجربه کنید.
 • نا متقارن بودن یکی از عوارض لیفت است، اما می‌توانید با انتخاب یک متخصص پوست با تجربه این عوارض را از خودتان دور یا به حداقل برسانید.
 • بیشترین عوارض نامطلوب جراحی لیفت صورت با نخ عبارتند از: لمس کردن محل ورودی نخ‌هاست که در زیر پوست ظاهر می‌شوند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ممکن است جراحی مجدد برای از بین بردن نخ‌ها انجام نیاز باشد.
 • از آنجا که پوست اضافی در این روش برداشته نمی‌شود، بلکه در پشت گوش‌ها جمع می‌شود، برای دیده نشدن آنها باید روی قسمت مورد نظر را با موهای خود بپوشانید.

چه مواردی شامل لیفت صورت و گردن نمی شود؟

نیاز است بدانید که لیفت صورت می تواند منجر به شادابی و جوان سازی پوست شما بشود اما هیچ تغییری در فرم و استایل پایه ای صورت شما ایجاد نخواهد کرد. همچنین لازم به تذکر است که جراحی لیفت صورت شما را جوان سازی می کند  و پیری پوست را از بین می برد اما توجه داشته باشید که از پیری صورت جلوگیری نمی کند. لازم است بدانید که جراحی لیفت صورت ، نوعی جراحی (عمل) می باشد که فقط توسط جراح انجام    می گردد. به این معنی که دیگر روش های درمان جوان سازی احتمال دارد موثر نباشند و فقط می توانند زمان جراحی لیفت صورت را عقب بیاندازند. روش های غیر جراحی درمان کننده و از بین برنده پیری پوست نمی توانند باشند و فقط می توانند آهنگ پیری پوست را کند کنند.

facelift

مشاوره های قبل از لیفت صورت

برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی لیفت صورت می بایست در جلسات قبل از جراحی یا همان جلسات مشاوره حتما صداقت و صراحت داشته باشید و به همه ی سوالات پاسخ کامل دهید. از نمونه سوالاتی که در زمان مشاوره از شما پرسیده خواهد شد  می توان به موضوعاتی همچون سلامت جسمتان ، خواسته های شما و روش های زندگی تان اشاره کرد.

نمونه ای از پرسش های رایج عبارت اند از:

• هدفتان از انجام جراحی لیفت صورت چیست؟
• انتظارات و نتیجه ی مطلوب از نظر شما چیست؟
• آیا حساسیت های دارویی یا درمان های طبی دارید یا شرایط پزشکی خاصی دارید یا نه؟
• دارو های فعلی که مصرف می کنید (ویتامین ها ، مکمل های غذایی یا گیاهی و…) چه چیز هایی هستند؟
• آیا الکل ، سیگار یا مواد مخدر مصرف می کنید؟
• سوابق چه نوع جراحی هایی را داشته اید؟

در جلسه مشاوره به این موضوع نیز پرداخته میشود که بیمار باید یک سری آزمایشات را قبل از لیفت صورت انجام دهد که این آزمایشات عبارت اند از:

• انجام دادن آزمایش و ارزیابی های پزشک
• مصرف دارو های خاص یا تغییر مصرف دارو های فعلی داروهای خاصی را مصرف نموده و یا نحوه ی مصرف داروهای فعلی خود را تغییر دهید
• مصرف سیگار را تا دو هفته قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.
•  از مصرف آسپرین و برخی از داروهای ضد التهابی که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند ، خودداری کنید.

 

درمان های خانگی برای لیفت صورت

 از ترکیبات آنتی اکسیدانی استفاده می کنیم تا پوست را بکشیم پس برای بهره بردن از این خاصیت باید با مواد غذایی و خوراکی حاوی آنتی اکسیدان آشنا شویم .

 • گیاهک گندم
گیاهک گندم غذای ایده آل برای پوست است چه شما آن را بخورید یا بطور روزانه ماسک کنید . گیاهک گندم حاوی ویتامین ای , آنتی اکسیدان , است گیاهک گندم پوست را مرطوب سفت و عاری از چروک نگه می دارد .پیشنهاد ما این است برای بهره مندی از خواص این ماده وجوان سازی پوست هر روز ۱ قاشق از آن را با ماست و آب میوه بخورید .
facelift
 • ویتامین ث
ویتامین ث یا اسکربیک اسید برای سلامت بدن خوب و ضروری است و به حمایت از سیستم ایمنی کمک می کند . با این حال , ما همچنین باید از ویژگی های شگفت انگیز آن برای پوست خود ,به طور روزانه استفاده کنیم ؛ ویتامین ث ساخت کلاژن را فعال می کند و به اپیدرم اجازه می دهد تا پوست را احیا و سفت نگه دارد .هم چنین مانع و به حذف لک های پوستی کمک می کند و موجب بهبود سوزش ، جذب محصولاتی که روی صورت می مالیم می شود استفاده از آن به نرم کردن پوست , صاف و تمیز شدن بدون چین و چروک کمک می کند .اگر مکمل ویتامین ث ندارید , می توانید به جای آن از ۱۵ قطره آب لیمو ترش تازه استفاده کنید.
 • روغن آرگان
روغن ارگان یک درمان قدیمی زیبایی با آنتی اکسیدان قوی است که پوست را از پیری به دلیل رادیکال های آزاد حفظ می کند .روغن ارقان شامل درصد بالایی ویتامین ایی و اکثر ترکیب آن اولئیک ، لینولئیک اسید و اسیده ای چرب ضروری است .این روغن پوست را تغذیه و بلافاصله آن را نرم و صاف می کند . هم چنین مزیت بزرگی مثل جذب آسان بدون مسدود کردن منافذ پوست را دارد .
 • روغن عود
روغن عود , علاوه بر این که به دلیل عطر شدید خود شناخته می شود , خواص آنتی اکسیدانی و سفت کنندگی دارد و بازسازی پوست را بهبود می دهد. هم چنین آن ها رنگ پوست را بهبود می بخشند , لک ها و چین و چروک های کوچکی را که در اطراف چشم ها و گونه ها نمایان می شوند را کاهش می دهند و منجر به شفافیت وسفت شدن پوست می شود خواص آرامش بخش این روغن نیز به بهبود ظاهر صورت کمک می کند .
facelift

ماسک طبیعی برای لیفت صورت

۱عدد تخم مرغ خام ،۱ قاشق چای خوری روغن آرگون (۵گرم ) ، ۵قطره روغن عود ، ۱قاشق چای خوری گیاهک گندم ،۱عدد کپسول ویتامین ث (۵۰۰تا ۱۰۰ میلی گرم ) یا ۱۵ قطره آب لیمو
 • نحوه استفاده از ماسک برای لیفت صورت
ابتدا تخم مرغ را خوب بزنید سپس روغن آرگان و عود را اضافه و با هم بزنید بعد گیاهک گندم و ویتامین ث را اضافه کرده این ماسک را ۲۴ ساعت داخل فریزر نگه دارید .
به منظور تاثیر گذاری بیشتر , این ماسک را یک بار در هفته روی صورت خشک بمالید .
اگر ممکن است بگذارید نیم ساعت در حالی که استراحت می کنید , و چشمان شما بسته هستندبماند
سپس صورت خود را بشویید تا پوست خود را به طور معمول مرطوب کنید .

ماسک روغن زیتون

روغن زیتون، آب هویج، آب پرتقال، و آب لیمو (به اندازه‌ی یک قاشق چای خوری از هر کدام) را با نصف یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست صورت و گردن‌تان بمالید. در نهایت، پس از گذشت ۱۵ دقیقه، پوست‌تان را با آب ولرم بشویید. استفاده‌ی مرتب از این ترکیب برای لیفت طبیعی صورت‌ بسیار مفید است.

ماسک آب دوغ

مالیدن مرتب آب دوغ به صورت (به مدت ۲۰ دقیقه)، یکی از آسان‌ترین راهکار های خانگی برای لیفت صورت است که می‌تواند به کاهش خطوط و چین و چروک‌های صورت کمک بسیار کند. پیش از مالیدن آب دوغ به صورت، می‌توانید مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید.

facelift

ماسک جو و سفیده تخم مرغ

برای لیفت صورت، می‌توانید از ترکیب جو و سفیده‌ی تخم مرغ استفاده کنید. برای این کار، نصف فنجان جوی خام کوبیده شده را آماده کنید و حدود یک فنجان آب داغ را به آن اضافه کنید. سپس، سفیده‌ی دو عدد تخم مرغ را در کاسه‌ای بزنید و به ظرف حاوی جو و آب داغ بیفزایید. اجازه دهید این ترکیب کمی خنک شود. در نهایت، آن را روی صورت‌تان بمالید، و پس از گذشت ۱۵ دقیقه، صورت‌تان را با آب گرم بشویید. از این ماسک خانگی و ساده برای لیفت و سفت شدن پوست صورت، هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

 ماسک روغن ویتامین E

با ترکیب یک عدد موز متوسط، یک چهارم فنجان خامه‌ی زده شده، و روغن ویتامین E (می‌توانید از محتویات یک عدد کپسول ویتامین E استفاده کنید) ماسک لیفن صورت تهیه کنید. این ماسک را روی صورت و گردن‌تان بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس، پوست‌تان را به وسیله‌ی پارچه‌ی نرم و تمیزی، آغشته به آب گرم، پاک کنید. این روش خانگی لیفت صورت ، به ویژه، برای پوست‌های خشک، بسیار مفید است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *