قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده

قیمت فیزیوتراپی در منزل:

قیمت فیزیوتراپی در منزل امریست که توسط عواملی مانند تعداد عضو نیازمند به فیزیوتراپی، شرایط بیماری فرد و تعداد جلسات توسط فرد متخصص مشخص می شود. جالب است بدانید که قیمت فیزیوتراپی در منزل  به علت افزایش تعداد بیماران در برخی از مراکز فیزیوتراپی بسیار کم است. از سوی دیگر، بعضی از مراکز به علت پایین آوردن هزینه ها و بالا بردن سود خود از افراد بدون تخصص و غیر حرفه ای که انجام فیزیوتراپی را به صورت تجربه آموزش دیده اند، استفاده می کند. در واقع این افراد تحصیلات دانشگاهی مرتبط با رشته ی فیزیوتراپی را دارا نیستند و دوره های آکادمیک را پشت نگذاشته اند و گاهی ممکن است در صورتی که مشکلی برای بیمار پیش بیاید، قادر به برطرف کردن خطر نباشند و زندگی فرد بیمار را به خطر بیاندازند.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل برای چه افرادی مفید است؟

قیمت فیزیوتراپی در منزل برای افرادی که از بیماری و یا مشکلاتی مانند درد مزمن مفاصل یا ماهیچه‌ها رنج می‌برند، بسیار ضروری و مفید است. خدمات فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای افراد بیمار به ارمغان می آورد که با استفاده از تمرینات ورزشی طراحی شده متناسب با شرایط آنها و همچنین روش های تسکین‌دهنده‌ی درد، مانند سونوگرافی و … بهبودی سریع خود را به دست آورند. علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد، فیزیوتراپی در منزل به افرادی که در راه رفتن نیز مشکل دارند شدیدا توصیه می شود چرا که با استفاده از طیف وسیعی از تمرینات حرکتی، کششی که سبب انقباض عضلات و انعطاف‌پذیری می شود به بهبودی بسیار کمک می کند. فیزیوتراپیست به افرادی که از درد مفاصل رنج می برند کمک می‌کند که با انجام تمرینات تقویتی، استحکام مفاصل را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند. فیزیوتراپی در منزل می‌تواند برای این افراد بسیار مفید واقع شود، چراکه با توجه به ضعف مفاصل و رنجی که در حرکت کردن متحمل می‌شوند، رفت و آمد مداوم به مراکز ارائه‌دهنده‌ خدمات فیزیوتراپی مشکل خواهد بود. در آخر باید گفت که به قیمت فیزیوتراپی در منزل خیلی توجه نداشته باشید چرا که سلامتی شما مهم تر از هر معقوله ی دیگری می باشد.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در خانه چه کمکی به شما می‌کند؟

فضای آرام و امن خانه به بهبودی بیمار بسیار کمک می کند. فیزیوتراپیست برنامه‌های درمانی مناسب با شرایط بیمار را طراحی می کند و بر اساس شرایط بیمار، تمرینات اساسی و پیشرفته مورد نیاز در جهت بهبود تحرک بیمار را اجرا می‌کنند. در فیزیوتراپی معمولا هر جلسه یک ساعت بع طول می انجامد. بهره بردن از متخصصان ماهد و کاربلد از مهمترین مزایا استفاده از فیزیوتراپی در منزل است.

فواید فیزیوتراپی در منزل

 • کاهش نارضایتی به دلیل محدودیت حرکتی

محددویت حرکتی برای بیمار به گونه ای است که خارج شدن از خانه حس خوشایندی به وی القا نمی کند و ترجیح می دهد که رد خانه باقی بماند به همین  علت فیزیوتراپی در منزل به خانه بیمار رفته و برنامه ای در جهت بهبودی فرد تنظیم کرده و مطابق با آن قدم بر می دارند.

 • آموزش حرکات تمرینی

پس از هر جلسه، فیزیوتراپ در سدد آموزش حرکات ورزشی و کششی مناسب با وضعیت بیمار در می آید که در واقع بیمار در زمان کمتری را برای رسیدن به بهبودی سپری کند. 

 • کاهش هزینه های رفت و آمد

نیازی به رفت و آمد و مراجعه به کلینیک ها و صرف هزینه و وقت نیست چراکه فیزیوتراپیست به محل زندگی شما آمده و کار را برای بیمار ساده تر ساخته است. 

قیمت فیزیوتراپی در منزل
 • فیزیوتراپی به صورت خصوصی

شخصی که به عنوان فیزیوتراپیست به خانه فرد بیمار اعزام می شود تمام انرژی و تمرکز خود را صرف بیمار مورد نظر و شرایط خاص وی می کند و این امر سبب تاثیر گذاری بهتر و بیشتر در جهت بهبود بیمارمیشود. 

 • سهولت دسترسی به فیزیوتراپیست

فیزیوتراپیست های کار بلد و قهار در منزل بیمار ظاهر می شوند و همین امر سبب دسترسی راحت بیمار به خدمات فیزیوتراپی می شود.

مزایا انجام فیزیوتراپی برای بدن انسان

ممانعت از جراحی

زمانی که فیزیوتراپی در کاهش درد به شما کمک کند وشما را به سمت بهبودی شما سوق دهد، ممکن است دیگر نیازی به جراحی نداشته باشید. اگر در صورتی که حتی بعد از بهره بردن از فیزیوتراپی نیاز به جراحی بود، به هر حال شما از مزیت فیزیوتراپی پیش از جراحی بهره برده اید. به عنوان مثال، اگر قرار باشد تحت عمل قرار بگیرید، از لحاظ بدنی آماده تر و قوی تر خواهید بود و همچنین پس از جراحی سریع تر بهبود می یابید. همچنین، با ممانعت از جراحی، هزینه های درمانی شما نیز به صورت چشمگیری کاهش می یابند.

بهبود تحرک

ممکن است در راه رفتن، ایستادن و یا به طور کلی از نظر حرکتی دچار مشکل باشید، که در این صورت فیزیوتراپی به شما کمک بسیار خواهد کرد. مجموعه ای ازتمرینات کششی و قدرتی که برای شما طراحی می شود، سبب به دسا آوردن مجدد توانایی حرکت شما می شوند. فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران استفاده درست از عصا، عصای زیر بغل یا سایر وسایل کمکی در جهت راه رفتن را آموزش بدهند. با شخصی سازی برنامه فیزیوتراپی فرد، هر فعالیتی که در زندگی فرد مهم است، بیشتر مورد تمرین قرار می گیرد تا بهترین عملکرد همراه با ایمنی برای وی فراهم شود.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

کاهش یا از بین بردن درد

به منظور کاهش درد از تمرینات ورزشی درمانی و تکنیک های منوال تراپی مانند تحرک بافت نرم یا مفاصل یا درمان هایی مانند اولترا ساوند، نوار درمانی یا تحریک الکتریکی استفاده خواهد شد و عملکرد عضله و مفصل را برای کاهش درد بازگردانند. چنین درمان هایی همچنین مانع از بازگشت درد می شوند.

بهبود پس از آسیب ورزشی یا ممانعت از آن

با توجه به دانش فیزیوتراپیست ها در خصوص ورزش های متفاوتی که برای بیمار طراحی می کنند، آنها می دانند که چگونه ریسک آسیب های خاصی را کاهش دهند.  به همین جهت آنها برنامه تمرینی مناسب به منظور پیشگیری از آسیب یا برنامه ای برای بهبودی پس از آسیب را برای شما طراحی می کنند تا بتوانید به ورزش خود بازگردید.

بهبود تعادل و ممانعت از زمین خوردن

به منظور جلوگیری و کاهش ریسک زمین خوردن، زمانی که شما شروع به انجام فیزیوتراپی می کنید، تحت نظارت قرار می گیرد. لازم به ذکر است، در صورتی که ریسک زمین خوردن شما بسته به شرایط جسمانی تان بالا باشد، فیزیوتراپیست ها تمریناتی را به شما ارائه می دهند که به صورت ایمن و با مراقبت، تعادل شما را به عنوان شیوه ای به منظور تقلید موقعیت های زندگی واقعی به چالش می کشد. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها به شما تمریناتی را در جهت  بهبود هماهنگی بدنتان آموزش می دهند و استفاده از وسایل کمکی را برای راه رفتن ایمن تر به شما می آموزند. زمانی که مشکل تعادل ناشی از اختلال سیستم اعصاب باشد، فیزیوتراپیست ها قادر خواهند بود که مانورهای خاصی را اجرا کنند که به سرعت عملکرد اعصاب را باز می گردانند و علائمی مانند سرگیجه را کاهش می دهند.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

بهبودی پس از سکته مغزی

پس از سکته مغزی معمولا میزان عملکرد و تحرک به صورت چشمگیری کاهش می یابد. فیزیوتراپی می تواند به تقویت بخش های ضعیف شده بدن به منظور بازیابی تعادل و راه رفتن فرد کمک کند. فیزیوتراپیست ها می توانند توانایی بیماران سکته مغزی را برای حرکت دور و بر تختخواب بهبود بخشند تا آنها بتوانند به طور مستقل تر فعالیت هایی را داشته باشند و قادر به دستشویی رفتن، حمام کردن، لباس پوشیدن و دیگر فعالیت های روزمره شخصی شوند.

مدیریت دیابت و بیماری عروقی

تمرینات انتخابی می توانند به صورت موثری به عنوان بخشی از برنامه مدیریت دیابت، قند خون را کنترل کنند. علاوه بر این، امکان دارد افراد مبتلا به دیابت دچار مشکلاتی در عملکرد حسی پاهایشان داشته باشند. فیزیوتراپیست ها می توانند به این بیماران نحوه مراقبت درست از پا را آموزش دهند که مانع مشکلات بیشتر برای آنها می شود.

مدیریت بیماری های قلبی و ریوی

پس از حمله قلبی یا جراحی و پشت سر گذاشتن دوره ی درمان و بهبودی، ممکن است فردی در عملکرد روزانه خود با مشکلی روبرو باشد، مراجعه به فیزیوتراپیست پیشنهاد می شود. برای مشکلات ریوی، فیزیوتراپی می تواند کیفیت زندگی فرد را با تمرینات قدرتی و تنفسی افزایش دهد.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

کمک به حفظ سلامتی زنان و دیگر بیماری ها

ممکن است بانوان نگرانی های در خصوص مشکلات خاص سلامتی خود داشته باشند که مرتبط با بارداری یا شرایط پس از زایمان باشند. معمولا فیزیوتراپیست ها عرضه کننده خدماتی متخص بانوان نیز هستند. علاوه بر این، آنها همچنین عرضه کننده درمان های تخصصی در جهت در مان بیماری های بی اختیاری مدفوع، سرطان سینه، یبوست، فیبرومیالژی، بیماری ورم لنفاوی، درد لگن و بی اختیاری ادراری هستند.

مشکلات مرتبط با بالا رفتن سن

افراد با بالا رفتن سن، ممکن است دچار آرتروز یا رماتیسم یا نیازمند تعویض مفصل و یا در کل مشکلات مرتبط با مفصل شوند. فیزیوتراپیست ها، متخصص کمک به بیماران برای بهبودی پس از تعویض مفصل، مدیریت رماتیسم یا آرتروز هستند.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

نحوه ی کارکرد دستگاه فیزیوتراپی خانگی و قیمت فیزیوتراپی در منزل

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، فیزیوتراپی شیوه ای در جهت درمان انواع اختلالات و بیماری های مرتبط با عملکرد جسمانی و فیزیکی بدن است. در حال حاضر قسد دارید با وسیله ای به عنوان دستگاه فیزیوتراپ خانگی شما را آشنا کنیم. به طور کلی فیزیوتراپی شما را به یاد تکینیک ها فیزیک درمانی، ماساژ دادن و تمرین های ویژه حرکتی (مثل ورزش در آب) در راستای توان بخشی می اندازد، اما ما در اینجا می خواهیم در مورد دستگاه هایی صحبت کنیم که از طریق امواج و فرکانس ها، کمک به کاهش و درمان مشکلات عدیده جسمانی می کنند، پس با ما همراه باشید. گفتنی است، این دستگاه ها یا از طریق امواج مادون قرمز (طول موج)، مافوق صوت (فرکانس)، اشعه لیزر و تنس TENS کار می کنند. بسیاری از دستگاه های فیزیوتراپی  در بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه ها قابل روئیت هستند. اما دستگاه هایی نیز وجود دارند که برای فضای خانه مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع از ابعاد کوچک تری برای اشغال فضای کمتر برخوردار می باشند. این دستگاه های فیزیوتراپی خانگی همچنین استفاده ساده تری نیز نسبت به آهایی که در مراکز درمانی هست، دارند. آنها بر طرف کننده بسیاری از مشکلات جسمی که عبارت اند از: اسپاسم عضلانی، سکته مغزی، تصادفات، شکستگی، عارضه های نخاعی، بازسازی پارگی عصب و اعصاب آسیب دیده و حتی بیماری های پوستی هستند. بسیاری از دستگاه های فیزیوتراپی دارای برنامه های گوناگونی به مانند: تنظیم زمان، برنامه های ماساژ و آرامش بخشی، مقدار شدت فرکانس و غیره … می باشند.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

اهداف دستگاه فیزیوتراپی خانگی

 • جلوگیری از آسیب و ناتوانی
 • مدیریت بیماری های حاد و مزمن
 • بهبود و حفظ عملکرد فیزیکی مطلوب
 • بازسازی آسیب و اثرات بیماری یا معلولیت
 • آموزش بیماران برای جلوگیری از وقوع مجدد آسیب

ممکن است بیماران در خانه از یک دستگاه فیزیوتراپی به منظور یافتن انواع مسائل مربوط به سلامت استفاده کنند و قادر باشند کمک های ارزشمندی را دریافت کنند. دستگاه های فیزیوتراپی درمان هایی را مطابق شرایط زیر ارائه می دهند:

 • مشکلات قلبی و عروقی: حمایت، پیشگیری و توانبخشی برای افراد مبتلا به بیماری و صدمات وارده به قلب و ریه ها مانند آسم را تحت تأثیر قرار می دهد را فراهم می کنند.
 • سرطان، مراقبت تسکین دهنده و لنفدوم: درمان، مدیریت و یا جلوگیری از خستگی، درد عضلات و سفتی در مفاصل.
 • بی اختیاری: مدیریت و جلوگیری از بی اختیاری و اختلال در عملکرد های بدن.
 • نگرانی های بهداشت زنان: رسیدگی به مسائل بهداشتی اطراف حاملگی، تولد، مراقبت بعد از زایمان، تغذیه با شیر مادر، یائسگی، پرولاپس، مشکلات مثانه یا کنترل روده.
 • اسکلتی و عضلانی: پیشگیری و درمان بیماران با شرایط اسکلتی عضلانی مانند: گردن درد و کمر درد.
 • عصب شناسی: ارتقا حرکت و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آسیب شدید مغزی یا نخاعی از تروما، یا کسانی که از بیماری های عصبی مانند سکته مغزی، بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروز رنج می برند.
 • ارتوپدی: کمک به بیماران در جلوگیری و یا درمان بیماری های حاد یا مزمن مانند آرتروز و قطع عضو.
 • درد: مدیریت یا پیشگیری از درد و تأثیر آن در عملکرد بیماران.
قیمت فیزیوتراپی در منزل

معرفی شغل فیزیوتراپی در منزل

در صورتی که به درمان های تسکین دهنده درد بدون نیاز به  دارو و جراحی علاقه دارید، فیزیوتراپی شغلی مناسب برای شما به شمار می رود. لازم است بدانید که فیزیوتراپی در واقع شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی، ماهیچه ای یا اسکلتی می باشد که با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر استفاده می شود. علاوه بر این، در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. به طور کلی باید گفت که فیزیوتراپی جزئی از رشته پزشکی است که هدف از انجام آن پیشگیری و جلوگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و در نهایت بالا بردن سطح سلامت می‌باشد. فرد فیزیوتراپیست به تنظیم ستون فقرات و همچنین دیگر مفاصل بدن به منظور اصلاح ناهنجاری های غیر طبیعی، معاینه بیمار در جهت تشخیص ماهیت و میزان اختلال، به کارگیری اقدامات تکمیلی از قبیل ورزش، استراحت، آب درمانی، نور درمانی و گرما درمانی می پردازد. فرد متخصص مفاصل، استخوانها و بافت های نرم را به صورتی ماساژ می دهد که به کنترل درد و پیشگیری از جراحات و صدمات دوباره آنها کمک بسیار می کند. به طور کلی درمان در فیزیوتراپی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود که به شرح زیر می باشد:

 •  الکتروتراپی: درمان به وسیله دستگاههای ویژه انجام می‌شود. این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رادیویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) تولید کرده و تغییر می دهند.
 • مهارتهای درمان با دست
قیمت فیزیوتراپی در منزل


فیزیوتراپی فقط محدود به بهبود سیستم حرکتی بدن نمی باشد، بلکه در بهبود سیستم های تنفسی، عصبی، انواع عوارض بیماری های سرطان، کلیوی، قلبی و … بسیار موثر می باشد.
 
فیزیوتراپیست ها در حوزه های مختلفی می توانند فعالیت کنند. گروه هایی از این افراد، فیزیوتراپیست ورزشی، فیزیوتراپیست رزمی (نظامی)، فیزیوتراپیست مدرسه و … می باشند که وظایف و مسئولیت های خاص خود را دارند.

 • تمرین درمانی:  فیزیوتراپیستبه وسیله تجویز، انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص،ماساژ و ورزش در آب اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.
   
  یک فیزیوتراپیست باید به سلامت بیماران و کمک به آنها علاقه واقعی داشته باشد. همچنین باید اعتماد بیماران را به خود جلب کرده و در حل مسائل و مشکلات آنها متبحر باشد.

  اگر فیزیوتراپیست در بیمارستان و یا مراکز درمانی کار کند، ساعت کاری او معمولا به صورت تمام وقت می باشد. ولی اگر به طور مستقل کار کرده و مطب شخصی داشته باشد، تعیین ساعت کاری برعهده خود اوست.
   
  در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد فیزیوتراپیست و برخی از فیزیوتراپیست های معروف ارائه می شود.

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

مهمترین و در واقع اولین موردی که برای یک دانشجوی رشته فیزیوتراپی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، برخورداری از توانایی جسمی و روحی بسیار بالا است. لازم به ذکر است که این مورد لازمه ی  حدودا تمامی رشته های پزشکی ، پیراپزشکی و مانند آن ها است. به این خاطر که دانشجویان رشته فیزیوتراپی با انواع متعددی از بیماران در ارتباط هستند که به کمک آنها نیاز دارند و گاهی امکان دارند مبتلا به بیماری های عفونی باشند ، عقب مانده ذهنی یا جسمی باشند و … . بنابراین، روحیه رو به رو شدن با آن ها را باید داشته باشند. علاوه بر این، اکثر این بیماران و یا همراهان و نزدیکان آن ها ، از روحیه خوبی برخوردار نیستند، به همین روی، یک فیزیوتراپیست باید از روحیه بسیار بالایی برخوردار باشد که قادر به القا آرامش خود به همگی باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، گاهی ممکن است مجبور به سپری کرد تایم بسیار زیادی به صورت ایستاده و یا راه رفتن باشد. به همین دلیل، کنار آمدن با شرتیط سخت و تحمل آن نیز بسیار مهم و ضروری است. آن دسته از افراد که به این شغل علاقه مند هستند حتما باید از صبر و حوصله بسیار بالایی برخوردار باشند.  چرا که در برخی مواقع امکان دارد با بیمارانی که سکته کرده و یا دچار معلولیت ذهنی هستند رو به رو می شوند که روند درمانشان به کندی پیش می رود. مورد بعدی که در این زمینه باید به آن پرداخت در خصوص دانش کافی فرد فیزیوتراپیست می باشد چرا که دانشجویان رشته فیزیوتراپی لازم است که از  دانش کافی در درس فیزیک و زیست شناسی برخوردار باشد چراکه هم زمان با دستگاه های الکتریکی و بدن انسان کار می کنند. به علاقه مندان به این رشته نیز توصیه می شود که از خلاقیت بسیاری برخوردار باشند به این خاطر که بعد از فارغ التحصیلی و در مواجهه با هر بیمار ، قادر به ترکیب کردن بهترین روش های درمان با یکدیگر باشند و به بهترین نحو ممکن ، آن ها به بهبود و درمان آن بپردازند. لازم است بدانید، دانشجویانی که بدون هیچ خلاقیتی از این رشته فارغ التحصیل می شوند ، فقط به عنوان یک تکنسین فیزیوتراپی شناخته می شوند.

مزایای تحصیل در رشته فیزیوتراپی

افرادی  که تصمیم به تحصیل در رشته فیزیوتراپی دارند، نیازی به متقاعد شدن ندارند؛ اما در صورتی که شما نیاز به کمی انگیزه و راهنمایی برای ادامه دادن این مسیر دارید، در ادامه چند دلیل قانع کننده ای را که به شما ارائه داده ایم، مطالعه کنید.

قیمت فیزیوتراپی در منزل
 • فیزیوتراپیست به مردم کمک می کند

یکی از برجسته ترید دلایل ادامه ی این رشته، کمک به افرادی است که در رنج هستند.

با استفاده از این رشته می تواند سبب ایجاد تغییرات ارزشمندی در کیفیت زندگی افراد شوید. مشکلات جدی از قبیل فیبروسیس و آرتروز می توانند به صورت موثر با فیزیوتراپی درمان شوند.

با موفقیت در این رشته، هم شما و هم جامعه از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

 • فیزیوتراپیست ها در جامعه از احترام خاصی برخوردار می باشند.

لازم به ذکر است که فیزیوتراپی حرفه شریفی است و فیزیوتراپییست ها، اعضای محترمی در جامعه به شمار می روند.

مردم افرادی که به دیگران کمک می کنند را دوست دارند. فیزیوتراپیست ها افرادی هستند که بیشترین کمک را به سایر افراد نیازمند می رسانند.

 • چشم انداز خوب برای آینده فارغ التحصیلان

حدودا می توان با اطمینان گفت که فارغ التحصیلان فیزیوتراپی در تمام دنیا از آینده شغلی خوبی برخوردار هستند.

فیزیوتراپی برای دانشجویان، مهارت های خوبی را به همراه دارد. مهارت هایی که همیشه مورد نیاز هستند و به همین خاطر با کسب مدرک رسمی، شما واقعا برای آینده تان سرمایه گذاری می کنید.

قیمت فیزیوتراپی در منزل
 • فیزیوتراپی وسیله ی  خوبی به منظور دنبال کردن علاقه شما به ورزش است.

همانطور که می دانید، در عرصه ورزشی به سختی می توان شغلی را بدست آورد، اما با تحصیل در رشته فیزیوتراپی، شما قادر به استفاده از فرصت شغلی در حوزه ی ورزش خواهید شد.

تیم های ورزشی حرفه ای به فیزیوتراپیست های خود نیاز دارند.

 • فیزیوتراپیست ها کار خود را با حقوق بالا شروع می کنند

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای این رشته در همه جای دنیا شغل وجود دارد. در انگلستان حداقل حقوق فیزیوتراپیست هایی که برای مراکز خدمات سلامت معتبر کار می کنند، از ۲۲۶۰۶ پوند در سال آغاز می شود.

کار کردن در بخش خصوصی درامد بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 • فیزیوتراپیست ها دانش زیادی در خصوص علوم و سلامت کسب می کنند

جالب است بدانید که یک درمانگر فیزیکی یکی از تحصیلکرده ترین افراد محسوب می شود. این دسته از افراد، از دانش بسیار فراوانی در خصوص سلامتی، نحوه حرکت و عملکرد بدن، علوم و بسیاری از موارد دیگر دارند.

این دانش نه فقط برای بیماران بلکه برای فیزیوتراپیست نیز مفید است.

قیمت فیزیوتراپی در منزل
 • شما می توانید برای خودتان کسب و کار ایجاد کنید

فیزیوتراپیست ها می توانند در صورتی که دارای سرمایه هستند، خود شروع به کار کنند. آنها لزوما مجبور نیستند که در استخدام یک شخص یا موسسه باشند

وظایف یک فیزیوتراپیست

علاوه بر تمام مطالب ذکر شده در بالا، جالب توجه است که بدانید، یک فیزیوتراپیست ، وظایفی را نیز بر عهده دارد که باید به خوبی آن ها را انجام دهد. برخی از این وظایف عبارت اند از:

 • تهیه گزارش درمان در پایان جلسات فیزیوتراپی و ارائه آن به پزشک بیمار
 • همکاری با پزشکان و توجه به تشخیص پزشکان در مورد بیماران
 • ارائه آموزش های لازم به بیماران و خانواده های آن ها درجهت رفع و بهبود بیماری
 • مشاوره به بیماران در رابطه با رژیم غذایی ، ورزش و …
 • انجام اعمال فیزیوتراپی بیماران از جمله ماساژ ، گرما دادن و …
 • بررسی روند پیشرفت و بهبود بیماران
 • طراحی و تهیه برنامه درمانی برای بیماران متناسب با وضعیت روحی و جسمی آنان
 • استفاده از دستگاه های مختلف فیزیوتراپی جهت درمان بیماران

شخصیت های مناسب شغل فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

عوامل متعددی مانند ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … در یک انتخاب شغل صحیح و درست دخیل هستند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی است. لازم به ذکر است که شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی می باشد. علاوه بر این، هر کدام از افراد دارای ویژگی های منحصربه فرد خود می باشد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در بعضی موارد با یکدیگر دارای تفاوت هستند. به طور کلی در تمام مشاغل، معمولا افراد موفقی از تمام تیپ های متفاوت شخصیتی هستند و نمی توان صریحا و دقیقا بیان کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی وجود دارد که در این شغل به موفق خواهد رسید. اما با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است، تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. در ادامه به تیپ های شخصیتی متفاوتا خواهیم پرداخت.

INFP  : این تیپ شخصیتی علاقه به استقلال در کارش دارد و همچنین از نزدیک با افراد ارتباط داشته باشد.

ENFP  : این تیپ شخصیتی به حوزه بهداشت و سلامت علاقه مند است چراکه علاوه بر حفظ استقلال، مشاغل آن از انعطاف کافی برخوردارند. این افراد در صورتی که در کارشان به صورت مشاوره ای و خارج از ساختار سنتی اداری باشد، بسیار از آن لذت می برند و شخصیت مناسبی برای شغل فیزیوتراپی در منزل می باشند.

ESFJ : این تیپ شخصیتی علاقه دارد با دیگران مستقیما ارتباط بر قرار کند، به آنها کمک کرده و از مشکلات و دردهایشان بکاهد. او می تواند رابطه خوبی با بیماران و همکاران خود بر قرار کند.

ISFP : این تیپ شخصیتی دوست دارد به سایر افراد کمک کرده و مشکلات آنها برطرف کند. به همین خاطر، به مشاغل حوزه پزشکی علی الخصوص مشاغلی که مستقیما با بیمار سر و کار دارد، علاقه مند است.

ESFP : این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد و به آنها کمک کند. او از اینکه زندگی را برای دیگران آسان تر و رضایت بخش تر کند، لذت می برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *