فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران:

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران : فیزیوتراپی در منزل شرق تهران را می توان به عنوان یکی از بهترین روش های درمان بیماری هایی مانند اختلالات عصبی، ماهیچه ای و البته اسکلتی دانست که با استفاده تجهیزات مکانیکی و مانور های دستی ورزرش، پرتوهای فرابنفش، نور و جریان برق انجام می شود. فیزیوتراپی در منزل شرق تهران به افراد کمک می کند که دوره ی بهبودی خود را سریعتر پشت سر گذاشته و کیفیت زندگی خود را دوباره به دست می آورند و همچنین درد را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. فزیوتراپی تشکیل شده از دو کلمه  فیزیو به معنای جسمانی و تراپی به معنای درمان است. هدف فیزیوتراپی در منزل شرق تهران بهبود شرایط جسمانی فرد مبتلا به اختلالات فیزیکی می باشد که در بالا توضیح داده شد و باید بدانید که امکان دارد فیزیوتراپی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تاثیری چشمگیری بر روی بدن شما بگذارد و همچنین عملگرد سیستم بدن شما را بهبود ببخشد.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

چه زمانی به خدمات فیزیوتراپی در منزل نیاز دارید؟

یکی از مهمترین توانایی های ما انسانها، توانایی حرکتی ما می باشد به این خاطر که اگر قادر به حرکت نباشید، بسیاری از کارهای روزمره دچار اختلال می شوند. فیزیوتراپی در این زمینه ها کمک بسیار شایانی به افراد می کند و به راحتی به بخش های آسیب دیده کمک رسانی می کند تا جایی که حتی دیگر نیازی به عمل نداشته باشید. علاه بر این، با استفاده از فیزیوتراپی در منزل شرق تهران، نیاز شما را از مصرف قرص های عجیب و غریب بر طرف خواهد کرد. گاهی در بعضی از شرایط های خاص ممکن است فرد قادر به ترک خانه نباشد، اصلا نگران نباشید چراکه با استفاده از فیزیوتراپی در منزل این مشکل حل خواهد شد. برخی از شرایط های خاص که در بالا اشاره شد، به شرح زیر می باشد.

  • مشکلات ارتوپدیک
  • مشکلات شکستگی
  • فرد تازه عمل جراحی انجام داده باشد و مشکلات حرکتی داشته باشد.

کاربردهای درمانی فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی به قدری حائز اهمیت است که می توان گفت تمامی تیمهای مطرح دنیا در کادر خود یک فیزیوتراپیست متخصص ورزشی دارند. لازم به ذکر است، انواع گسترده ای از مشکلاتی که در طی ورزش و یا مسابقات برای ورزشکار ایجاد میشود فقط با درمانهای تخصصی فیزیوتراپی قابل درمان است. درمان از همان ابتدای آسیب دیدگی و در زمین بازی آغاز میشود. مراحل بعدی درمان را در کلینیک ادامه می دهند و با استفاده از تشخیص فیزیوتراپیست از مدالیته های متعدد برای بازگرداندن هرچه سریعتر بازیکن به مسابقات استفاده میشود.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

درمان پس از اعمال جراحی

برای درمان بیماری هایی مانند شکستگیها، تعویض مفصل زانو، عمل ترمیم منیسک، عمل بازسازی رباط صلیبی، تعویض مفصل ران، تعویض مفصل شانه، جراحی ترمیمی پارگی تاندونهای شانه، استئوتومی زانو، ترمیم تاندونها، عمل فیکس کردن مهره های کمر و گردن، جراحی تونل کارپال و… به منظور بهبود سریعتر و همچنین تکمیل اثرات درمانی نیازمند استفاده از دوره های فیزیوتراپی می باشد. خشبختانه در دنیای سلامت امروزی در اکثر مواقع حتی قبل از انجام عمل جراحی برای بیمار، پزشک فیزیوتراپی تجویز می کند تا مشکلات کمتری در طی عمل و پس از عمل جراحی بوجود آید. خدمات فیزیوتراپی در منزل با استفاده از عملکرد هایی همچون تحریک و تقویت بافت مورد نظر که قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرد و همچنین بافتهای همکار آن عضو، از ایجاد ضعف، خشکی متعاقب عمل، کاهش عملکرد و بروز درد میکاهد. پس از اتمام عمل جراحی نیز با بکارگیری روشهای متنوع توانبخشی کارکرد اجزای مختلف بدن بیمار را بهبود میدهد. پروتکل های فیزیوتراپیِ مختص هر اندام به بیمار کمک میکند تا به سرعت به زندگی معمول خود بازگردد.  

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

بیماریهای سیستم عصبی

مشکلاتی نظیر فلج بلز، نورالژی تری ژیمو، سکته های مغزی، پارکینسون،گیلن باره، ام اس، ای ال اس، قطع نخاع و… بشدت به درمانهای فیزیوتراپی وابسته اند. فیزیوتراپی در اغلب این مشکلات نقش کلیدی به منظور بازتوانی حرکات از دست رفته بیمار را ایفا می کند. بیماری که از مشکلات حرکتی رنج میبرد در جهت به دست آوردن مجدد تواناییهای روزمره ضروری است که به کلینیکهای فیزیوتراپی مراجعه کند. در این موارد فیزیوتراپیست از روشهای تسهیلی و مهاری اعصاب استفاده میکند، الگوهای خاص حرکتی را به بیمار آموزش می دهد، عضلات را تقویت میکند، مهارت فرد را در کسب تعادل می افزاید، هماهنگی حرکات اجزای مختلف بدن را افزایش میدهد و… 

مشکلات اسکلتی و عضلانی

بیماریهایی مانند آرتروز، رگ به رگ شدن، پیچ خوردگی، کشیدگی تاندونها، خشکی مفاصل، تخریب مفاصل، بیرون زدگی دیسک، تنگی کانال، خشکی کپسول، پارگی تاندونها و رباط ها، بورسیت ها، شانه یخ زده، TOS، آرنج تنیس بازان،سندروم تونل کارپال، دوپویترن، زانوی پرش کننده، سندروم ایلیوتیبیال باند، پارگی منیسک، سندروم درد پتلوفمورال، اشگود اشلاتر، سندروم پلیکا، کلاب فوت، التهاب فاشیای کف پا، خار پاشنه، هالوکس والگوس، مشکلات مفصل فک، تورتیکولی، بیماری شوئرمن، اسکولیوز، سرخوردن مهره ها، فتق دیسک، و… از جمله مشکلات و دردهای مرتبط به سیستم اسکلتی و عضلانی هستند که با استفاده از فیزیوتراپی درمان میشوند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی قلبی

فیزیوتراپی قلبی شامل توانبخشی قلبی بعد از انواع جراحی های قلب است. همانطور که می دانید، مهمترین ارگانهای بدن، قلب است و حیات انسان به نحوه عملکرد آن وابسته است. گفتنی است، ماهیچه قلب بی وقفه در حال انقباض و انبساط است به منظور تامین انرژی لازم برای تمام بخشهای بدن. پس از جراحی قلب، عملکردش مختل میشود و درواقع به گونه ای که قبلا بوده است، نیست، برای آنکه قلب مانند سابق بتواند وظیفه خود را به درستی انجام بدهد ضروری است بیمار دوره فیزیوتراپی قلبی را طی کند. انجام توانبخشی قلبی ریسک ابتلای مجدد بیمار به عارضه های قلبی را میکاهد.  

فیزیوتراپی تنفسی

در جهت بهبود عملکرد ریه، افزایش توانایی فرد در بهبود تنفس، تقویت عضلات بین دنده ای، دیافراگم و… فیزیوتراپیست نقش مهمی را ایفا می کند . در طیف وسیعی از مشکلات تنفسی فیزیوتراپی کاربرد دارد. بیماری هایی مانند آسم، برونشیت، برونشکتازی، و… برای عملکرد بهتر ریه به فیزیوتراپی نیاز دارند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

 درمان درد

لازم است بدانید که درد در بدن یک زنگ خطر محسوب می شود و وضعیتهای غیر عادی را هشدار میدهد که نیاز است به پزشک مراجعه کنید. بدون وجود درد، آسیب همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و گاهی امکان دارد تا نابودی کامل بافت نیز ادامه پیدا کند. از سوی دیگر، مشکل استفاده داروهای مسکن بدون نسخه و تشخیص پزشک نیز در هیمنجاست، چرا که اینگونه دارو ها بجای از بین بردن عامل ایجاد درد، خودِ درد را از بین میبرند در صورتی که مشکل هنوز پا بر جاست. همچنین به عامل آسیب زننده کمک میکنند تا با خیال راحت و بدون مزاحمت به تخریب بدن ادامه بدهد. همانطور که پیش تر اشاره شد، هدف از روشهای فیزیوتراپی، برطرف کردن عامل ایجاد کننده درد است. باید به گونه ای علت ایجاد درد را برطرف کرد. دردهای مختلف ناشی از مشکلات عصبی، سر دردهای مختلف با ریشه و منشا گردنی، لگنی، گوش درد ناشی از مشکلات عضلات گردن، دردهای مفاصل مختلف مانند، زانو درد، شانه درد، کمر درد، گردن درد، درد مچ، درد آرنج، درد لگن و… با درمانهای فیزیوتراپی قابل علاج هستند. 

فیزیوتراپی زنان و زایمان

با توجه به مشکلات خاصی که علت زایمان، فقط در بانوان ایجاد میشود، این بخش از درمانهای فیزیوتراپی بصورت مجزا به این دسته از بیماران کمک بسیار میکند. پس از بارداری بسیاری از مادران با مشکلاتی که برخی از آنها عبارت اند از: عدم کنترل ادرار، دردهای کمر و لگن، شل شدن عضلات شکم و… مواجه میشوند که درمانهای اختصاصی فیزیوتراپی میتواند بسیار مفید باشد.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی بیماریهای داخلی

برای دسته وسیعی از بیماریهای داخلی مانند آرتریت روماتویید، اسپوندیلیت آنکیلوزان، لوپوس اریتماتوس سیستمیک، دیستروفی رفلکسی سمپاتیک (RSDS)، پلی میوزیت، فیبرومیالژیا، سندروم مایوفاشیال، بیماری رایتر، سندروم ژاکود و… راهکار های درمانی فیزیوتراپی متعددی وجود دارد.

فیزیوتراپی بیماریهای پوستی

اکثر بیماریهای پوستی مانند پسوریازیس، ویتیلیگو، لیکن رابر پلنوس، زونا، آکنه، اسکلرودرمی، آلوپسی، زگیل، نورودرماتوز، پورت واین استین، عرق کردن بیش از حد پوست، هیدرادنیت و… با روشهای فیزیوتراپی نیز قابل درمان می باشند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

بیماریهای شغلی

به طور کلی مشکلاتی وجود دارد که معمولا در برخی مشاغل ایجاد میشود که آنها را میتوان با فیزیوتراپی درمان کرد. به عنوان مثال، راننده ای را در نظر بگیرید که ساعتهای طولانی باید در ترافیک رانندگی کند، کارمندی که مدت زیادی باید بی تحرک بماند، معلمی که در سر کلاس درس باید سر پا بایستد، دندانپزشکی که مدتها بازوی خود را برای رساندن به دهان بیمار بالا نگاه داشته است و… در تمامی مشاغل به علت وضعیتی که بدن به خود میگیرد و یا بخاطر استفاده بیش از حد از برخی نواحی بدن، سرعت تخریب در مفاصل، عضلات، تاندونها و رگهای بخصوصی بالاست. بهتر است از طریق آموزش و افزایش آگاهی بصورت اختصاصی برای هر حرفه از میزان آسیب نیروهای کار کشور کاست. 

خدمات فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

 خدمات فیزیوتراپی به سه گروه تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند:

  • تمرین درمانی
  • مهارت درمان با دست
  • الکتروتراپی

تمرین درمانی

برای درمان اولین فیزیوتراپی که با نام تمرین درمانی شناخته می شود، فیزیوتراپیست برای بیمار ورزش هایی را تجویز کرده و اموزش می دهد، مانند ورزش در آب و در این دوران فیزیوتراپ در کنار بیمار تمام تمرین ها را انجام می دهد تا درمان فرد هرچه سریعتر صورت گیرد.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

الکتروتراپی

در الکتروتراپی خدمات فیزیوتراپی به وسیله یکسری دستگاه های ویژه انجام می شوند و این دستگاه ها امواج خاصی را که توسط دستگاه شکل می گیرد را به بدن وارد می کنند. فراموش نکنید که بسیاری از مراکز می توانند این خدمات را در منزل خودتان به شما می دهند چرا که برخی از آنها در خانه قابل اجرا است.

مگنت تراپی در فیزیوتراپی

از دیگر خدمات فیزیوتراپی میتوان به مگنت تراپی اشاره کرد. همچنین روشی غیر تهاجمی است و در این روش از انرژی طبیعی مغناطیسی استفاده می شود که در نهایت سبب کاهش درد و تسریع روند بهبودی می شود، مگنت تراپی از آنجایی که موجب تحریک میدان های مغناطیسی داخل بدن می شود می تواند بسیار مواثر باشد. جالب است بدانید که حوزه های مغناطیسی منفی قادر هستند که اکسیژن رسانی به بافت ها و البته سلول ها را افزایش دهد و با تحریک متابولیسم سلولی و کاهش محیط های اسیدی بدن به سلامت ما کمک می کنند. انرژی مغناطیسی نقش بسیار زیادی در ترمیم آسیب های موجود دارد، امواج مغناطیسی می تواند منجر به افزایش جریان خون  شود که در نهایت باعث دفع سریعتر و بهتر مواد زائد بدن می شود و از این رو به کاهش درد کمک می کند، علاوه بر ایت، به خاطر داشته باشید که بهبود خونرسانی و اکسیژن رسانی ای که در مگنت تراپی انجام می شود، می تواند باعث انتقال بهتر مواد ضروری به بافت های بدن شود و همچنین امواج مگنت تراپی می توانند سبب رشد و بهبود بافت های آسیب دیده استخوان، عضلات، تاندون ها و اعصاب می شود. این روش استخوان های شما را استحکام می بخشد و برای افرادی که پوکی استخوان مفید است.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

درضمن به یاد داشته باشید که این روش برای افرادی که به بیماری هایی همچون تالاسمی و هموفیلی یا عفونت دارند نیز توصیه می شود.

لیزر تراپی در فیزیوتراپی

لیزر تراپی نیز از دیگر خدمات فیزیوتراپی به شمار می رود که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه و باور افراد متعددی قرار گرفته است. لیزر یک اشعه قدرتمند از جنس نور می باشد و پزشک با استفاده از این دستگاه میزان مشخصی نور را به طور کامل و همچنین به صورت کنترل شده به هدف مورد نظر خود می تاباند. امروزه لیزر های بسیاری وجود دارد که برخی از آنها دارای توان کم و برخی متوسط و برخی دیگر دارای توان بسیار زیادی می باشند و اینگونه لیزر ها اصولا برای بیماری های اسکلتی، عصبی و عضلانی مورد استفاده قرار می گیرند، به خاطر داشته باشید که استفاده از لیزر می تواند بسیار مفید و موثر باشد و درواقع دوره ی درمان را تسریع می بخشد. همانطور که میدانید درمان با لیزر کاملا بی خطر و غیر تهاجمی می باشد و برای بسیاری از آسیب های ارتوپدی کاربردی است. لیزر تراپی یکی از درمان های غیر تهاجمی برای کمر درد هم به حساب می آید، در این روش لیزر تراپی سبب افزایش سرعت فعالیت های سلولی می شود و از طریق روند ترمیم منجر به بازسازی می شود

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *