خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک

Posted on Posted in خلیج فارس

خرید اینترنتی سمعک:

خرید اینترنتی سمعک: وسیله ای الکترونیکی که فرصت شنیدن و لذت بردن از محیط اطراف را به کسانی که مبتلا به مشکل کم شنوایی هستند می دهد. سمعک وسیله ای است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است که شامل میکروفون،  مدار پردازنده، رسیور.
میکروفون سمعک وظیفه ی دریافت امواج صوتی و سپس تبدیل آنها به سیگنال‌های الکتریکی را بر عهده دارد. مدار پردازشگر که به عنوان قلب یک سمعک در نظر گرفته می شود، تمامی سیگنال‌های الکتریکی دریافت شده از سوی میکروفون پردازش و سپس تقویت می شوند. پس از پردازش و تقویت سیگنال‌های الکتریکی، این سیگنال‌ها توسط بلندگوی سمعک یا رسیور آن دوباره به امواج صوتی تبدیل و به گوش استفاده کننده می رسند.

چه افرادی میتوانند از سمعک استفاده کنند؟

خرید اینترنتی سمعک

استفاده از سمعک مناسب به افراد کمشنوا این فرصت را می دهد که با سایر افراد ارتباط بر قرار کنند و از محیط اطراف و زندگی خود لذت ببرند. در صورتی که احساس می کنیدخودتان و یا فردی که اطرافتان هستند به کم شنوایی مبتلا هستید حتما باید به پزشک مراجعه کنید و همچنین اطلاعاتی که در ادامه آمده شما را در این امر راهنمایی می کند.

در صورتی که دچار مشکل در درک و فهم صحبت های دیگرانهستید به صورتی که در جهت فهمیدن کامل مطالب نیاز به لب خوانی و دیدن چهره و اشارات فرد مقابل دارید، ضروری است که در جهت بررسی استفاده از سمعک ارزیابی های لازم را مورد بررسی قرار دهید.

دستپاچه نشوید چراکه بسیاری از نوع های کم شنوایی با استفاده از دارودرمانی یا جراحی قابل درمان هستند. در این حالت نیاز به استفاده از سمعک وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به متخصص گوش، گلو و بینی مراجعه کنید و مشورت لازم را دریافت کنید.

در خصوص استفاده از سمعک اصلا نگران نباشید چراکه پس از گذشت مدت کوتاهی به آن عادت خواهید کرد. کسانی که نیاز جدی به استفاده از سمعک دارند، خیلی زودتر به سمعک عادت می کنند و از قابلیت های آن بهره می برند. چراکه به آنها کمک می کند تا بتوانید با دنیای پیرامون خود و دیگران ارتباط بهتری برقرار کنید.

اجزای سمعک

اجزای تشکیل دهنده سمعک به شرح زیر می باشد.

 • یک یا دو میکروفن به منظورتبدیل صدا به سیگنال های الکتریکی
 • یک تقویت کننده در جهت افزایش قدرت سیگنال الکتریکی؛ طی فرایندی تعادل صوتی را تغییر می دهد و اغلب بر روی صداهای ضعیف و فرکانس بالا تاکید بیشتری می کند تا بر روی صداهای بلند و فرکانس پایین
 • بلندگویی کوچک به نام رسیور که در جهت برگرداندن الکتریسیته به صدا استفاده می شود.
 • وسیله ای در جهت هدایت صدای تقویت شده به مجرای گوش
 • باتری برای فراهم آوردن توان مورد نیاز تقویت کننده

فناوری های نوین استفاده شده در سمعک های امروزی

خرید اینترنتی سمعک

در گذشته کاربرد سمعک محدود بود. اما، امروزه فناوری های جدید تولید سمعک سبب شده است که این ابزار کوچک قابل اتصال به صورت بی سیم به انواع دستگاه های پخش صوت باشد و کاربرد گسترده ای پیدا کند و همچنین موجب ایجاد اطمینان کاربر در خرید اینترنتی سمعک شده است. از جمله ویژگی هایی که منجر به شنوایی بهتر در محیط های خاص با سمعک می شود شامل:

 • کاهش صدای زمینه

امکان کاهش و کنترل نویز در سمعک های امروزی تا حدودی ایجاد شده است. مقدار کاهش نویز با توجه به کیفیت و برند سمعک متفاوت خواهد بود.

 • میکروفون هایی با قابلیت تشخیص جهت

برای افراد کم شنوا در طی استفاده از سمعک این مساله بسیار حائز اهمیت است که قادر باشند جهت صدا را متوجه شوند و درواقع صدایی که رو به روی آن هاست یا از پشت سر به گوش می رسد را به خوبی تشخیص بدهند. بعضی از میکروفون های سمعک به صورتی ساخته شده اند که قادر به تشخیص جهت صدا هستند. این ویژگی به ویژه در محیط های شلوغ اهمیت بیشتری پدا می کند.

 •  باتری های قابل شارژ

برخی از مدل های سمعک دارای باتری های قابل شارژ مجدد هستند و از این جهت مقرون به صرفه تر به شمار می روند.

 • فناوری telecoil

این فناوری قابلیت اتصال سمعک به تلفن را برای کاربر به ارمغان می آورد.به صورتی که صدای تلفن را مستقیما از طریق سمعک در گوش شنیده شود. با استفاده از این فناوری سمعک را به تلویزیون و رادیو نیز می توان متصل کرد.

 • قابلیت اتصال بی سیم

امروزه بسیاری از سمعک های جدید از طریق بلوتوث  قابلیت اتصال به انواع دستگاه های دارای این فناوری را دارند.این ویژگی منجر به استفاده ی راحت تر از گوشی موبایل برای افراد کم شنوایان می شود.

خرید اینترنتی سمعک
 • ریموت کنترل

برخی از سمعک ها دارای ریموت کنترل از راه دور هم هستند و بدون نیاز به لمس مستقیم می توان تنظیمات آن را تغییر داد.

انواع سمعک

سمعک ها از نظر پردازش نیز نوع های متفاوتی دارند که پرازش آنها در آمپلی فایر آن صورت می گیرد. سمعک ها دارای تعداد کانال پردازشی مشخصی هستند. هرچه تعداد کانال افزایش یابد پردازش آن قوی تر می شود.


سمعک آنالوگ

سمعک آنالوگ دارای  پایه ترین سطح از تکنولوژی و پردازش می باشد. لازم به ذکر است که سیستم آنالوگ یک سمعک معمولی است و پردازش های زیادی بر روی صوت های دریافتی انجام نمی دهد. محصولات آنالوگ اغلب دارای ولوم کنترل هستند و تنها راه کنترل سطح صدا همین یک راه می باشد. چرا که این مدل قادر به اتصال به تکنولوژی مانند کامپیوتر نیستند و امکان تنظیم اختصاصی سطح صدا بر اساس میزان کم شنوایی کاربر وجود ندارد. علاوه بر این، این نوع سمعکها توانایی تفکیک صدا ها به گروه های متعدد را ندارد و صرف نظر از نوع اصوات دریافتی از محیط ، همه آن ها را به یک میزان تقویت می کند که این امر در برخی موارد موجب آزار گوش فرد استفاده کننده می شود. تولید محصولات آنالوگ از دهه پیش تاکنون متوقف شده است و محصولات دیجیتال و هوشمند جایگزین این سیستم شده اند.

خرید اینترنتی سمعک


سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال علاوه بر نقش اصلی که تقویت صدا می باشد، پردازش های متفاوتی نیز بر روی آن انجام می دهد. سمعکهای دیجیتال صوت های دریافتی را از یکدیگر تفکیک می کند و هر یک از آنها را به اندازه لازم تقویت می کند. متناسب با نوع و میزان کم شنوایی کاربر ، صدا ها به محدوده های مختلف فرکانسی تقسیم بندی شده و هر محدوده به اندازه کم شنوایی فرد مورد تقویت قرار می گیرند. تکنولوژی دیجیتال علاوه بر تفکیک صدا ها، کیفیت صدا و درک گفتار و همچنین راحتی شنیداری را افزایش می دهد. اکثر سیستم های دیجیتال دارای میکروفون های چندعملکردی می باشند و با استفاده از جهت حساسیت هریک امکان تمرکز بر جهت های مختلف فراهم شده است. سمعکهای دیجیتال قابلیت انتخاب چند برنامه مختلف را برای استفاده در محیط های شنیداری مختلف دارد.

سمعک هوشمند

پیشرفته ترین و جدیدترین سمعک ها به گروه هوشمند اختصاص دارد. سمعک هوشمند قابلیت شناسایی محیط را دارد. تمام تکنولوژی هایی که در محصولات دیجیتال به کار برده می شود در مدل های هوشمند در سطح بالاتری بکار می رود. شرایط زندگی به صورتی است که شخص هر روزه در محیط های متنوعی قرار می گیرد که هرکدام شرایط صوتی و اختصاصی خود را دارا می باشد. تکنولوژی هوشمند این قابلیت را دارد که  پس از شناسایی هر محیط ، بهترین آرایش میکروفونی و همچنین بهترین شرایط تقویتی را بصورت اتوماتیک اعمال می کند. این پیشرفت ها در زمینه تولید سمعک هوشمند به دنبال تولید آمپلی فایرهای قدرتمند و حرفه ای صورت گرفته است. این سمعکها پردازش های متنوع تری را نسبت به قبل انجام می دهد. همچنین استفاده از میکروفون های هوشمند چندعملکردی باعث افزایش قابلیت سمعکهای هوشمند در تمرکز و حساسیت نسبت به جهت های مختلف شده است. مهمترین پردازشی که در سیستم هوشمند بر روی صداها انجام می شود تفکیک گفتار از نویز است که بصورت اتوماتیک انجام می شود و بیشترین میزان مصرف باتری را به خود اختصاص می دهد. امروزه جدیدترین سمعکها دارای عملکرد وایرلس هستند که با استفاده از آن تکنولوژی هوشمند دوچندان قدرتمند می شود.

خرید اینترنتی سمعک

سمعک هوشمند وایرلس

استفاده از تکنولوژی وایرلس در سمعک هوشمند وایرلس سبب دستیابی به اتصال مستقیم موبایل به سمعکها و همچنین دریافت صدای مکالمات تلفنی و موسیقی بصورت مستقیم شده است. ارتباط دو گوشی سمعکهای هوشمند وایرلس مانند ارتباط هر دو گوش به صورت طبیعی، عملکردی هوشمندانه است و توانایی تفکیک صداهای مختلف از یکدیگر را قوی تر کرده است. اطلاعات دریافتی از دو گوش با یکدیگر به اشتراک گذاشته می شوند و تعامل صوتی بین دو گوش انجام می شود. با استفاده از این سیستم ، محل دقیق صدا ها شناسایی می شود و بهترین آرایش میکروفون ها صورت می گیرد. اپلیکیشن های موبایل امکان کنترل صدا و برنامه شنیداری را بطور مستقیم در دسترس کاربرانی که اقدام به خرید اینترنتی سمعک میکنند، قرار می دهد. همچنین می توان بر روی جهت های مختلف تمرکز لازم را انجام داد.


سیستم GPS سمعک هوشمند

اخیرا تکنولوژی GPS یا مکان یاب درخرید اینترنتی سمعک هوشمند وایرلس مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم دو مزیت کلی را داراست. مزیت اول مربوط به مکان یابی دقیق سمعکها بر روی نقشه گوگل است که این امکان را فراهم می کند که اگر در مواردی دستگاه کاربر گم شود ، با استفاده از اپلیکیشن می توان مکان دقیق آن را مشاهده کرد. در صورتی که باتری سمعک تمام شده باشد و دستگاه خاموش باشد ، آخرین موقعیتی که دستگاه کاربر در آن روشن بوده است نشان داده می شود. دیگر مزیت این سیستم تنظیم اختصاصی سمعکها و خصوصیات هوشمند آن برای محیط های متعدد است. با استفاده از این تکنولوژی می توان تنظیمات صدا را برای هر محیط برروی نقشه تعریف کرد و پس از ورود به محیط تنظیم سمعک بصورت هوشمند و اتوماتیک اعمال می شود. سمعکها از نظر سایز و طراحی بدنه به انواع متعددی تقسیم می شوند. مدلهای داخل گوشی در انواع و سایزهای متنوعی موجود است. محصولات پشت گوشی هم دارای سایزها ، طراحی های مختلف بدنه و قابلیت های متنوعی است. توجه داشته باشید که در زمان خرید اینترنتی سمعک به تمامی این موارد توجه کنید.

خرید اینترنتی سمعک


سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی درون مجرای گوش فرد قرار می گیرد. دستگاه داخل گوشی برای هر فرد بصورت اختصاصی و براساس قالب اولیه گوش ساخته می شود. سمعک داخل گوش در مدل های آماده و براساس قالبهای از پیش ساخته هم تولید می شود. بر اساس سایزهای مختلف گوش کاربران از قالب های متنوعی برای آن ها استفاده شده است. محصولات داخل گوشی نسبت به جرم گوش و رطوبت آن حساس است و نیازمند استفاده از فیلتر محافظ در قسمت خروجی صدا می باشد.

سمعک نامرئی IIC

در زمان خرید اینترنتی سمعک نامرئی باید بدانید که ریزترین سمعک و کوچکترین مدل از محصولات داخل گوشی ،این نوع از سمعک می باشد. محصولات نامرئی IIC کاملا درون مجرای گوش قرار می گیرد. زمانی که به گوش فرد دارای سمعک IIC نگاه می کنیم هیچ قسمتی از آن دیده نمی شود. سمعکهای IIC قادر به پوشش کم شنوایی های ملایم تا متوسط روبه شدید می باشد. برای ساخت IIC مجرای گوش کاربر باید دارای حداقل فضای لازم باشد. همچنین خم کانال گوش کاربر نباید بیش از اندازه شدید باشد ، زیرا قطعات برای قرارگیری درون قالب مخصوص گوش کاربر نیاز به حداقل فضای لازم دارد. با استفاده از تکنولوژی وایرلس امکان اتصال سیستم IIC نامرئی به موبایل های هوشمند و لوازم جانبی متنوع وجود دارد. مزیت اصلی IIC علاوه بر بعد زیبایی این است که با استفاده از آن می توان از تمام مزایای جهتداری لاله گوش بهره لازم را برد.

خرید اینترنتی سمعک

سمعک CIC

سمعک CIC کاملا درون مجرای گوش قرار می گیرد. در زمان خرید سمعک به شما آموزش داده میشود که پس از قرار دادن سمعک CIC بر روی گوش تنها قسمت کوچکی از آن قابل دید می باشد. با استفاده از محصولات CIC امکان پوشش کم شنوایی ملایم تا شدید (تا ۹۰ دسی بل) وجود دارد. با استفاده از قابلیت وایرلس سمعکهای CIC امکان برقراری ارتباط با موبایل و لوازم جانبی متنوع نظیر ریموت کنترل وجود دارد. ریموت کنترل امکان تغییر ولوم و برنامه شنیداری را برای کاربر فراهم می کند. با قرارگیری سیستم CIC برروی گوش می توان از تمامی مزایای لاله گوش نظیر جهتیابی و جمع آوری صداها بهره کامل برد.

عمر باتری سمعک

باتری ها بر اساس سایزشان عمر مفید متفاوتی دارند.عمر مفید باتری, علاوه بر سایز آن, بسته به تعداد برنامه های فعال شده در سمعک,نوع تکنولوژی انتخابی و…نیز دارد.
بطور کلی از نظر طول عمر باتری, به ترتیب باتری ۶۷۵(آبی رنگ) بیشترین طول عمر را دارند,باتری ۱۳(نارنجی رنگ )،۳۱۲(قهوه ای رنگ) و کمترین طول عمر مربوط به باتری سایز ۱۰(زرد رنگ) می باشد.
با تمام شدن عمر باتری, سمعک خاموش می شود, پس این حالت را با خرابی خود قطعه ی سمعک اشتباه نگیرید.

۱) بعد از برداشتن روکش و قبل از مصرف بگذارد ۱_۲ دقیقه در هوای آزاد بماند
۲) قبل از خواب, درب باتری سمعک را باز بگذارید تا باتری بی جهت مصرف نشود.
در صورتی که برای مدت طولانی از سمعک استفاده نمی کنید, باتری را از داخل آن خارج کنید تا سولفاته نشود.
توجه داشته باشید که سایز باتری بسته به نوع و مدل سمعک متفاوت می باشد پس از قرار دادن باتری با سایز کوچک تر یا بزرگ تر در درب باتری خودداری کنید.
باتری ها چون از نوع روی_هوا می باشند, در نتیجه در آب, قابلیت فعالیت را ندارند.
باتری سمعک را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
توجه داشته باشید که هر باتری تاریخ انقضا دارد,از قرار دادن باتری که تاریخ انقضای آن گذشته است در سمعک, جدا خودداری کنید. لازم به ذکر است صرفا از باتری مخصوص سمعک استفاده نمایید و از جایگزین کردن باتری هایی با شکل و ظاهر مشابه, پرهیز کنید.

باتری سمعک

خرید اینترنتی سمعک

سمعک ها به عنوان وسایل الکترونیکی ، عموما با استفاده از باتری های مخصوص ، کار می کنند . حتی در سمعک های قابل شارژ ارائه شده از سوی کمپانی های مختلف نیز سعی شده است تا قابلیت استفاده دوگانه از باطری های معمولی و قابل شارژ ، در سمعک های پشت گوشی و رسیور داخل مجرا ، لحاظ شود . باتری سمعک از مهمترین قطعات مصرفی در سمعک می باشد که بر روی عملکرد سمعک ها تاثیر به سزایی دارد . باتری های سمعک در سایز استاندارد ۱۰ ، ۳۱۲ ، ۱ و ۶۷۵ در تمام دنیا به کاربران سمعک ،تحویل داده می شود . اخیرا سایز باتری ۵ نیز برای کاربرد در برخی سمعک ها ، معرفی شده است . باتری های سمعک با رنگ های استاندارد زرد(۱۰) ، قهوه ای(۳۱۲) ، آبی(۶۷۵) و نارنجی(۱۳) بذای سایز های مختلف سمعک ، در اختیار کاربران قرار می گیرد .

باتری سایز ۱۰ ، عموما در سمعک های داخل گوشی ظریف یا برخی نمونه های سمعک رسیور داخل مجرا مورد استفاده است و طول عمری بین ۳ تا ۷ روز بسته به میزان استفاده از سمعک ، تکنولوژی های فعال در سمعک ، طول عمر سمعک و … دارد . میزان طول عمر در باتری های ۳۱۲ تا حداکثر ۱۰ روز و در باتری های ۱۳ و ۶۷۵ به ترتیب تا حدود ۱۵ و ۲۰ روز می باشد . که باتری ۶۷۵ با رنگ آبی ، عموما در سمعک های سوپر پاور پشت گوشی برای کم شنوایی های عمیق ، کاربرد دارد .

آموزش تعویض باطری سمعک پشت گوشی

منبع تغذیه سمعک ها باطری ها هستند. انواعی از سمعک ها وجود دارند که بر حسب اندازه از باطری های مختلفی استفاده می کنند. همانطور که در بالا گفته شد، باطری سمعک ها در چهار سایز ۱۰، ۳۱۲، ۱۳ و ۶۷۵ موجود می باشند. باطری های سمعک ها بعد از یک زمان معینی خالی می شوند و باید تعویض گردند.

هر باتری دارای یک سطح صاف (+) و یک سطح با برجستگی (-) است. هنگام تعویض باید سطح صاف یا مثبت آن به سمت بالا باشد. جابه جا گذاشتن باتری و فشار  دادن درب باطری حین تعویض آن ممکن است باعث صدمه به در باتری یا خود سمعک شود.

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک شارژی

سمعک شارژی ، تنها ویژگی یک سمعک خوب، خوب شنیدن نیست برای اینکه فرد از سمعک خود رضایت کامل داشته باشد علاوه بر شنوایی صحیح موارد دیگری نیز اهمیت دارد. باطری یکی از ویژگی های مهم هر سمعک است. بیماران بسیاری از تعویض مکرر باطری سمعک خود شکایت دارند. این مشکل برای بیمارای که دارای محدودیت های حرکتی یا بینایی هستند بسیار دشوار تر خواهد بود. 

باطری های یکبار مصرف:

تکنولوژی ساخت سمعک در طی سال های اخیر تغییرات بسیاری داشته است. در سال ۱۹۹۶ باطری های جیوه ای منسوخ شدند و با باتری‌های Zinc -airجایگزین آن ها شد. این باطریها طرفداران بسیاری پیدا کردند. این باطری ها اندازه کوچکی دارند و با قدرت بالایی که دارند و حداکثر انرژی با توجه به حجم خود تولید میکنند. این ویژگیها باطری zinc-air را به بهترین باطری برای سمعک تبدیل کرده است.

انرژی زیادی لازم است تا سمعک بتواند برای مدت زمان طولانی کار کند. از آنجا که سمعکهای امروزی دارای تکنولوژی پردازش سیگنال هستند نیاز به انرژی بیشتری دارند. بنابراین اهمیت منبع تامین انرژی دو چندان می شود. فاکتور های بسیاری در عمر مفید باطری نقش دارند. این فاکتور ها عبارت اند از: اندازه سمعک، ساعات استفاده کاربر، نوع افت شنوایی. با توجه به فاکتور های ذکر شده عمر باطریهای zinc-air به طور تقریبی می توان ۳ تا ۱۴ روز تعیین کرد. نقطه ضعف این باطری ها قابل شارژ نبودن آن هاست. پس از سپری شدن مدت زمان گفته شده و تمام شدن عمر باطری باید باطری سمعک تعویض شود و مجدد اقدام به خرید اینترنتی سمعک کرد. 

باطری های قابل شارژ 

از آنجا که منبع تغذیه سمعک مانند وسایل الکترونیکی دیگر نیست یافتن باطری قابل شارژی که برای سمعک مناسب باشد کار تقریبا دشواری است. هم اکنون دو نوع باطری قابل شارژ در بازار وجود دارد که میتوان از آنها برای خرید اینترنتی سمعک استفاده کرد.

۱٫ NICHEL-METAL HYDRID (NIMH)

۲٫ SILVER-ZINC(AGZN)

NIMH .3

بعضی از برندهای تولید کننده سمعک مانند SIEMENS از این باطری در سمعکهای تولیدی خود استفاده می کنند. این باطریها روی بدنه سمعک نصب میشوند و قابل جدا کردن نیستند. برای شارژ باطری، سمعک را باید ۶ ساعت روی شارژر قرار داد. 

خرید اینترنتی سمعک

هزینه NIMH 

هزینه خرید این سمعک را با هزینه های جانبی مانند: شارژر و هزینه های سالانه خرید باطری باید محاسبه کرد. باطری های NIMH بعد از هر بار شارژ شدن و تخلیه شارژ مقداری از ظرفیت خود را از دست می دهند. با این شرایط هر سال نیاز است که این باطری ها تعویض شوند. البته ظرفیت باطریهای zinc-air از باطریهای قابل شارژ NIMH بیشتر است. زمانی که به تازگی باطریهای NIMH را خریداری می کنید کارکرد خوبی دارند و ظرفیت آن ها برای استفاده روزانه کاملا مناسب است. اما بعد از گذشت یک سال  تقریبا عمر این باطری ها تمام شده و ظرفیت این باطری ها ممکن است به ۶ ساعت هم برسد. البته از آنجا که این باطریها قابل شارژ هستند و پس از استفاده دور ریخته نمی شوند با محیط زیست سازگاری بهتری دارند. 

باطری های AGZN

این باطریهای جدیدتر هستند و مدت زمان زیادی نیست که از آن ها به عنوان باطری سمعک استفاده می شود. برند استارکی در برخی از سمعکهای تولیدی خود از این باطری استفاده کرده است. ظرفیت باطری های AGZN  دو برابر باطری های NIMH است. ظرفیت این باطری ها برای استفاده ۲۴ ساعته از سمعک کافی است. اما از آنجا که این باطری ها ولتاژ بالایی دارند، تنها در سمعکهایی که توان کنترل این ولتاژ را داشته باشند قابل استفاده هستند. کنترل کننده ولتاژ سمعک با کاهش ولتاژ باطری باعث می شده عمر باطری کم شود. 

 هزینه باطری های AGZN

قیمت این باطریها بسیار بالا بوده وحدود صد دلار است. با وجود این که این باتری ها قابل شارژ هستند اما گاهی لازم است آنها را تعویض کنید. هزینه خرید این باتری ها با هزینه خرید چند سال باطری های معمولی(zinc-air ) برابری می کند برای شارژ کردن این باتریها باید آنها را از سمعک خارج کرده و برای شارژ قرار داد. از این رو ممکن است برای استفاده توسط سالمندان مناسب نباشند اما مزیت این باطری ها را می توان سازگاری با محیط زیست دانست.

خرید اینترنتی سمعک

نکاتی برای خرید اینترنتی سمعک

زمانی که قصد خرید اینترنتی سمعک دارید باید به نوع باطری که می خواهید از آن استفاده کنید نیز توجه کنید چرا که برند ها و مدل های مختلف از باطریهای مختلفی استفاده می کنند. باطری های دیگری مانند LI-ION  لیتیوم-یون نیز در بازار وجود دارد که در اکثر وسایل الکترونیکی استفاده می شوند اما این باطری ها با سمعک سازگاری ندارند و نمی توان از آن ها استفاده کرد. از باطری های قابل شارژ تنها برای دو نوع سمعک پشت گوشی و رسیور داخل کانال می توان استفاده کرد. 

مزایای باتری قابل شارژ

نیازی به حمل باتری اضافی نیست.

به راحتی و اسانی قابل استفاده است .

دیگر بیمار نیازی به خرید مکرر باتری ندارد.

مزایای محیطی باتری قابل شارژ

تکنولوژی شیمیایی آنها بر اساس آب ساخته شده است.

غیر قابل اشتعال و غیر سمی هستند.

این باتری ها امن و عاری از جیوه هستند .

قابل بازیافت هستند.

خرید اینترنتی سمعک

سایز خرید اینترنتی سمعک

شاید اسامی سمعک های داخل گوشی، نامرئی یا پشت گوشی را شنیده باشید. در اینجا میخواهیم در خصوص سایز سمعک ها صحبت کنیم. در واقع، شنوایی شناسان به عنوان متخصصان حوزه سمعک و وسایل کمک شنیداری، بسته به عنوان متعددی چون میزان کاهش شنوایی، نوع کاهش شنوایی، سایز گوش بیمار، سن فرد و … سایز خرید سمعک مناسب را برای هر کاربر سمعک را انتخاب می کنند. سمعک های ظریف تر داخل گوشی یا به اصطلاح نامرئی، برای کم شنوایی های متوسط تا شدید و افرادی که مجرای گوش قطورتری داشته باشند، مناسب هستند و افراد سالمندی که مهارت های دستی لازم برای نگهداری و تمیز کردن این سمعک ها را نداشته باشند، کاندید مناسبی برای استفاده از سمعک های پشت گوشی خواهند بود. سایز دیگری از سمعک ها که در چند ساله اخیر ، بسیار مورد توجه متخصصان و کاربران واقع شده است، سمعک های ظریف پشت گوشی با عنوان “ریسیور داخل مجرا” هستند که کاملا در پشت لاله گوش کاربر، مخفی شده بایستی ظریف به داخل گوش استفاده کنندگان راه دارد. این مدل سمعک ها عموم کاهش شنوایی ها از ملایم تا عمیق را پوشش می دهند و با مشورت شنوایی شناسی، قابل استفاده خواهند بود . نکته مهم در انتخاب سایز سمعک، توجه به تمامی عوامل مربوط به میزان، نوع و شکل کاهش شنوایی و همچنین توجه به نیاز های شنیداری و زیبایی شناختی کاربران سمعک است.

وزوز گوش و سمعک

وزوز گوش یکی از شایع ترین مشکلات شنیداری است و یکی از راهکارهای مدیریت وزوز گوش، کاربر سمعک در افراد کاندید کاربرد سمعک است. وزوز گوش می تواند عامل فیزیولوژیک داشته باشد و مربوط به شنیدن اصوات طبیعی بدن مثل گردش خون یا انقباض عضلات بدن و … باشد که معمولا در یک محیط کاملا ساکت و همراه با گوش دادن دقیق در افراد دیده می شود و به دنبال انسداد مجرای خارجی گوش توسط هر نوع عامل خارجی یا جرم گوش، تشدید می گردد. اما وزوزهای پاتولوژیک که به دنبال آسیب یا اختلالی در عملکرد بخشی از بدن رخ داده اند، علل بسیار متنوعی دارند. اختلالات عصبی، اختلالات قلبی-عروقی، مشکلات شنوایی، اختلالات روان شناختی، کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی، عوارض جانبی برخی داروها، مشکلات فک وصورت، نامناسب بودن میزان قند یا چربی خون، بالا بودن فشارخون و … همگی می توانند از دلایل احتمالی بروز این علامت باشند . اما شایع ترین علت وزوز، وجود مشکلاتی در بخش های مختلف دستگاه شنوایی است. وزوز از شایع ترین علائم همراه با ضایعات شنوایی است از این رو بیماری های مرتبط با سیستم شنوایی به عنوان مهم ترین عوامل ایجاد کننده وزوز در تمامی جوامع، به شمار می روند. آسیب در هرکدام از قسمت های گوش خارجی، گوش میانی و گوش داخلی، می تواند همراه با رخداد وزوز گوش باشد. وزوز گوش با شیوع بیشتر از یک نفر در هر ۱۰ تا ۱۵ نفر از جمعیت دنیا، از شایع ترین اختلالات مزمنی است که می تواند به علل مختلفی چون جرم گوش و بیماری های گوش خارجی، میانی و داخلی گرفته تا چربی خون و قند خون بالا، میگرن، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های عضلانی و گردنی، بیماری های مغز و اعصاب، اختلالات فکی-دندانی و… رخ داده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *